Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

0
462
Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Son yılların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, yakın zamanda “Kaybolan Mesaj Modu” adı altında yeni bir özelliği kullanıcıların hizmetine sundu.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir?

Instagram üzerinden yapılan konuşmalarda mesajların tüm konuşanlar tarafından görülmesi ve sohbetin kapatılmasıyla birlikte mesajların silinmesini sağlayan özelliktir. Snapchat uygulamasındakine benzer bir sistem olan kaybolan mesaj modu, farklı olarak Instagram’ın varsayılan sistemi durumunda değil. Yani kullanıcılar istediği zaman kaybolan mesaj modunu açabilirken istedikleri zaman kapatıp konuşmaları kalıcı hale getirebiliyor.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Instagram’ın kullanıcılarının hizmetine sunduğu “Kaybolan Mesaj Modu”, çıktığı gün itibarıyla rekor kullanıma ulaşmıştır. Instagram ise bu hizmet ile birlikte kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almıştır. Bu özelliği kullanmak aslında çok basit. Sıradan bir hareketle etkinleştirebiliyorsunuz. Bu özelliği etkinleştirmek için ilk olarak Instagram gelen kutunuza girmelisiniz. Buradan özelliği uygulamak istediğiniz mesajı seçip ekranı yukarı kaydırdığınız takdirde bu mesaj kaybolacak. Bunu tüm sohbetinizde uygulayabilirsiniz. Ama bu bütün mesajların kaybolması anlamına geliyor. Ayrıca bu özelliği kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç konu var. Eğer kaybolan mesaj modunu aktive etmiş bir Instagram kullanıcısıyla konuşuyorsanız veya kendiniz aktive etmişseniz, ekran görüntüsü alırken dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü bu özellikle birlikte aynı Snapchat’te olduğu gibi karşı tarafa ekran görüldüsü aldığınıza dair bir bildirim gitmekte ve bu durum bazen bazı tatsız sonuçlara yol açabilmektedir.

Özelliği Kullananların Bilmesi Gerekenler

Kaybolan mesaj özelliğinden yararlanıyorsanız bazı noktaları bilmeli ve bunun bilincinde davranmalısınız. Aksi takdirde yukarıda da anlattığımız gibi bazı tatsız olaylara yol açabilirsiniz. Bilmeniz gereken özelliklerden ilki hemen üstte bahsettiğimiz gibi bu modu kullanan birisiyle sohbet ediyorsanız veya kendiniz bu modu kullanıyorsanız ekran görüntüsü aldığınızda karşıya bildirim gidecektir. Ayrıca bir diğer özellik de bu modun aktif olduğu sohbetlerden gelecek mesajların ön izlemesinin olmaması. Yani Whatsapp’ta olduğu gibi mesajın içeriği gelen bildirimde yazmıyor. Yazan tek şey mesajı kimin göndermiş olduğu. Siz mesaja baktıktan sonra ise sohbetiniz silinmekte.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin