İnstagram Hesap Oluşturma ve Profil Bilgilerini Ayarı!

0
699

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere İnstagram Hesap Oluşturma ve İnstagram Profil Bilgilerini Özelleştirme hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagram Hesap Oluşturma ve İnstagram Profil Bilgilerini Özelleştirme

Evet, herkes tarafından bilinir ve en yaygın konudur; hesap oluşturma. Hemen hemen herkes bir hesap nasıl oluşturulacağını veya birden fazla hesaba nasıl giriş yapılacağını bilir. Şimdi bir hesap oluşturmak istiyorsak, bunu üç şekilde sağlayabiliriz. Bu üç yöntemle bir hesap oluşturabilir, giriş yapabilir ve hemen kullanabilirsiniz. Ancak, yeni güvenlik güncelleştirmeleriyle, hesabınızın Mobil veya e-posta adresi onayı istenebilir. Bu yüzden bu adımları unutmamalıyız.

Şimdi aşağıda belirtecegimiz bu üç yöntemi ve kısa bir özet hakkında bilgi verelim. Hepsinin ne var, artıları ve eksileri nelerdir? Birlikte görelim.

Bir hesap oluşturmak için www.instagram.com adresini kullanma

Evet, bu yöntem aslında klasik bir web sitesinde bir hesap oluşturmaya benzer. Siteye girdikten sonra, doğrudan kayıt olabilir veya bölüme giriş yapabilirsiniz. Bilgileri tam ve doğru bir şekilde girdiğinizde, kaydınız otomatik olarak oluşturulur. Üyeliğinize hemen giriş yapabilirsiniz.

Mobil uygulamayı indirmek ve oradan bir hesap oluşturmak

Evet, bu yöntem en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Uygulamayı indirdikten sonra, bilgilerinizi soran bir bölüm var, mevcut bir hesaba kaydolabilir veya giriş yapabilir ve şifrenizi unuttuysanız, şifre bilgilerini sıfırlayabilirsiniz.

İnstagram Hesap Oluşturma ve İnstagram Profil Bilgilerini Özelleştirme

Mobil uygulamadan oturum açma ve yeni bir hesap oluşturma

Evet, bu yöntem ise, bir hesabınız var ve başka bir hesap oluşturmak veya başka bir hesaba giriş yapmak istiyorsunuz. Ayarlar bölümüne gelip hesap Ekle düğmesini tıkladıktan sonra, bir hesap oluşturabilir veya mevcut hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İnstagram Profilinizi Özelleştirin

İnstagram, hikayelerde 9 farklı yazı tipi kullanmanıza izin verir. Ancak, profil ayrıntılarınızın dahil edildiği “hakkında” bölümünde yalnızca sans serif yazı tiplerine izin verilir. Bu kısıtlamayı ortadan kaldırmak istiyorsanız, instagram da ki yazı tipini nasıl değiştirebileceğinizle ilgili ayrıntıları açıkladık.

İnstagram profil yazı tipini adım adım değiştirme

İnstagram, yorumlar, başlıklar gibi metinler için Proxima Nova yazı tipini kullanır. Bunu değiştirmenin bir yolu yoktur, ancak farklı bir şekilde ele alınabilir.

İnstagram ayrıca farklı alfabeler, noktalama işaretleri, komut dosyaları ve emojileri çalıştırmak için birçok unicode komut dosyasını destekler. Bu komutlar, matematiksel operatörler ( ÷ ), Yunanca semboller (Ω), İbranice harfler (א) gibi metinleri içerirken, aynı zamanda temel harf stillerini de içerir. Bunlara ek olarak İnstagram, ters yazı (U UOP up uisdndn) söz konusu olduğunda kapıyı açık bırakır.

Artık İnstagram instagram da kullanabileceğiniz farklı yazı tiplerini bildiğinize göre, bu yazı tiplerini Instagram’a nasıl ekleyebileceğinizi görelim.

Akıllı Telefonunuz ile coolfont.org adlı web sitesine giriniz oradan oluşturmak istediğiniz metni veya yorumu girin. Sonrasın istediğiniz özellik ve fontu seçerek Farklı kavramlarda yaklaşık 100 farklı metin seçeneğinden her hangi birini seçiniz. Sonrasında yazıyı kopyalayıp hakkımızda kısmına yapıştırabilir ve işlemlerinizi kolay ve hızlı biçimde tamamlayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak insanlara ya da müşterilerinize daha şık ve daha güzel bir profil sunabilirsiniz.  Sadece yazı stilleri ile de kalmayıp Kalpler, yıldızlar ya da farklı desenlerle ek olarak metinlerinizi süslemek istiyorsanız, “Süsle”ye tıklayabilirsiniz. Ardından göreceğiniz süslemelerden istediğinizi alıp profilinize ekleyebilirsiniz.  Metin istediğiniz şekilde ise, hepsini seçin ve “Kopyala” düğmesine dokunun. Ardından da bu metni İnstagram da ki herhangi bir metin alanına yapıştırabilirsiniz. Bu özel stiller İnstagram hikayenizde de kullanabilirsiniz. Sadece profilinizde kullanma zorunluluğu yoktur. İnstagramın desteklediği stiller olması yeterli olacaktır. Siz ne kadar güzelseniz ya da ne kadar karizmatikseniz profil bilgilerinizde sizin kadar güzel ve karizmatik olmalı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin