Instagram Beyaz Ekran Sorunu Nedir? Çözümü Nasıldır?

0
636

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Instagram Beyaz Ekran Sorunu Nedir? Çözümü Nasıldır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Instagram, dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından bir tanesidir. Ancak buna rağmen Instagram üzerinde de çeşitli sorunlar meydana gelmektedir. Elbette çözümü bulunmaktadır.

Sorun Neden Kaynaklanmaktadır?

Instagram beyaz ekran sorunu, hemen hemen her kullanıcının karşılaşmış olduğu sorunlardan bir tanesi olarak görülmektedir. Bilindiği gibi Instagram, en önemli sosyal medya ağlarından bir tanesidir. Bu durum Instagram’ın güçlü bir yazılıma sahip olmasına vesile olmaktadır. Ancak buna rağmen zaman zaman çeşitli problemler meydana gelmektedir.

En sık meydana gelen problemlerden biri de Instagram beyaz ekran sorunudur. Peki, Instagram beyaz ekran sorununa neden olan ana etmen nedir diye soracak olursanız, 3 farklı neden sıralamak mümkündür. Bunlardan ilki internet bağlantı ayarlarında herhangi bir problem olabilmektedir. Bu nedenle uygulamaya girseniz bile ana sayfaya ulaşamazsınız ve beyaz ekran ile karşılaşırsınız.

Instagram beyaz ekran sorununa neden olan etmenlerden biri de üçüncü parti yazılımlardır. Üçüncü parti yazılım olarak kastedilen ise telefonunuza indirmiş olduğunuz beğeni kasma, takipçi kasma ya da profile kim bakmış gibi uygulamalardır. Üçüncü parti yazılımlar olarak nitelendirilen bu yazılımlardan kaynaklı olarak Instagram zaman zaman erişim engeli gerçekleştirebilmektedir. Bu erişim engelinin ana nedeni ise bu yazılımların Instagram’a göre güvenlik sorunu oluşturacağını düşünmesidir.

Bahsi geçen etmenlerin dışında ise sunucu kaynaklı bir hata olabilir ve bundan dolayı beyaz ekranla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bahsi geçen bu sorunu yalnızca telefondan değil tablet ve bilgisayardan da karşılaşma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Çözüm Yöntemleri

Instagram beyaz ekran sorununun çözümün gelecek olursak, uygulamayı ve cihazı kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca internet bağlantısı ile güncelleme durumunu da kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır. Kimi zamanlarda ise yeni sürümden kaynaklı sorun olmaktadır. Dolayısı ile eski sürüme dönüş yapmak düşünülebilir.

Instagram uygulamasını cihazdan kaldırıp yeniden yükleme yapmak seçeneklerden biridir. Farklı bir cihazdan giriş yapmayı denemek veya farklı bir tarayıcı ile giriş yapmayı denemek sorunu çözmenize vesile olabilir.

Tüm bunlara ek olarak üçüncü parti yazılımlar kullanıyorsanız cihazınızdan kaldırmalısınız. Son olarak VPN aracılığı ile giriş yaparak da Instagram beyaz ekran sorununu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin