İnstagram Alışveriş Özelliği Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

0
387

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere İnstagram Alışveriş Özelliği Nedir Ve Nasıl Kullanılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagram Alışveriş Özelliği Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de instagram alışveriş özelliğinin açılmasıyla kullanıcılar başta olmak üzere sosyal medya sitelerinden gelen hesaplar da dahil ürünlerini butikler aracılığı ile satmaktan çok fazla memnun kaldılar. Her instagram üyesi tarafından doğrudan kullanılamayan bu özelliği kullanabilmek için İnstagram tarafından onaylanması gerekir. Bu süreç sizin hangi kitleye hitap ettiğinizle alakalı bir durumdur.

Mesela eğer bir kadın butiğiniz var ise instagram yapay zekası bu butiğin etkileşim alanlarını ve etkileşilen kişileri baz alır. Bunun yanı sıra paylaştığınız ürünlerin kalitesi de önemlidir. İnstagram alışveriş özelliği size çok fazla para kazandırabilecek bir araçtır. Fakat bu aracı doğru kullanmak için hali hazırda satışını yaptığınız ürünlerin sizin olması gerekmektedir. Bu sayede daha fazla kar elde edebilirsiniz.

İnstagram alışveriş özelliği nasıl etkinleştirilir?

İnstagram store özelliğini etkinleştirmek için, aşağıdaki adımları izleyerek bu özellik için onay almanız gerekir:

İşletme profiline geçin.

Yapılması gereken ilk şey işletme profiline geçmektir.

Hesabınızı Facebook hesabınızla ilişkilendirin.

Facebook sayfasını instagram hesabınıza herhangi bir ülke ve yaş kısıtlaması olmadan bağlamanız gerekir. İşletme hesabınıza bağlı bir Facebook sayfasının olması çok önemlidir. Bir Facebook sayfanız yoksa, hemen açabilir ve bağlanabilirsiniz.

Bir Facebook instagram ürün kataloğu oluşturun ve bir Instagram hesabına bağlayın.

Bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Facebook Facebook sayfası olarak bir mağaza açmak ve Facebook Business Manager kullanarak oradan bir katalog oluşturabilirsiniz. Ardından, açtığınız bu kataloğu İnstagram işletme hesabınıza bağlamanız gerekir. Facebook’ta bir ürün kataloğu oluşturmak için şu adımları takip edebilirsiniz.

Bir Facebook işletme sayfası alın.

Bir katalog oluşturmak için bir Business Manager hesabınız olmalıdır. Oluşturmak için Web sitesini ziyaret edin business.facebook.com/overview ve hesap oluştur seçeneğini kullanın. Ardından, ilgili talimatları izleyerek hesabınızı oluşturun.

– Facebook’un Ürün sayfasını ziyaret edin ve bir katalog oluşturun.

Stok türünü belirleyerek devam edin. E-ticaret seçeneğini seçtiyseniz, ürünlerinizi nasıl yükleyeceğinizi belirtin.

Kataloğun bağlı olduğu kişisel hesabınızı veya Business Manager hesabınızı seçin, kataloğunuzu adlandırın ve “Oluştur” diyin.

– Katalog onay aşaması

Facebook ilgi Departmanının yoğunluğuna bağlı olarak kataloğun onaylanması biraz zaman alabilir. Herhangi bir sorun yoksa kataloğunuz onaylanacaktır.

İnstagram Alışveriş Özelliği Nedir Ve Nasıl Kullanılır

İnstagram Ürün Etiketleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Gönderilerinizin üst kısmındaki çanta simgesine benzeyen bir yere tıkladığınızda, ürün bilgisi ile bir sembol oluşturma işlemi ürün etiketi olarak adlandırılır. Bunu yapmak için İnstagram profilinizdeki üç noktaya tıklayın. Ardından, iş ayarları bölümündeki alışveriş seçeneğini tıklayın. Ardından Devam edin, İnstagram alışverişinde kullanacağınız kataloğu seçin ve “bitti”yi tıklayın. Bundan sonra, artık ürünlerinizi etiketleyebilirsiniz.

İnstagram Ürün Görünümleri Nasıl Yapılır?

Bir hikaye oluşturun ve yayınlayın.

Hala paylaşım ekranındayken, “ürünleri etiketle” yi tıklayın ve ardından ürün etiketini tıklayın.

Son olarak, etiketlediğiniz ürünü seçerek etiketi istediğiniz yere sürükleyin ve paylaşın.

Önemli Noktalar

Hikayeleri paylaşırken farklı düzenlemeleri yapın. Paylaştıktan sonra hikayeler için düzenleme özelliği yoktur. Hikayelerde etiketlenecek ürün sayısı birdir. Kataloğunuza eklediğiniz ürünler İnstagram mağazasına yansıtılır. Mağazanıza yansıyan ürün benzersiz olmalıdır. Bu sayede daha fazla müşteri ile daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.  Mağazanıza sadece ürünleri koymakla işiniz bitmiyor etiketleme konusu mağazanız ve ürününüz için çok önemlidir. Doğru etiketleri doğru ürünler için kullandığınızda instagram da ki kullanıcılar yapay zeka sayesinde ürünleriniz önlerine otomatik olarak düşecektir. Birden fazla görüntü için 20 etiket ve tek görüntüler için 5 etiketiniz var. Paylaşımınızda hem kullanıcı hem de ürün etiketlerinin yan yana etiketlenmesi mümkün değildir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin