İninal Kart Nedir? İninal Kart Nereden Alınır?

0
517

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere İninal Kart Nedir? İninal Kart Nereden Alınır? hakkında bilgiler vereceğiz.

İninal Kart Nedir?

İninal kart, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal bir üründür. İninal kart herhangi bir hesap açmadan, kredi kartı sahibi olmadan, karta para yüklenerek ödeme yapılabilen bir ön ödemeli kart çözümüdür. İninal kart yurt içinde veya yurt dışında, internet alışverişlerinde, mağazalarda, kredi kartı ve banka kartlarının geçtiği her yerde kullanılmaktadır. İninal karta 12 yaşından büyük herkes sahip olabilmektedir. Ancak PTT iş yerlerinden alınacağı zaman yaş sınırının 15 olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

İninal karta ilk yüklemede 750 TL’ye kadar bakiye yüklenmektedir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın ininal.com veya ininal cüzdan uygulamasından hesabına eklenmesi gerekmektedir. Hesaba eklenmeyen kartlara tek seferde 750 TL yükleme yapılabilir, ikinci defa yükleme yapılamaz. Daha fazla yükleme yapılması için hesaba eklenmesi gerekmektedir.

İninal kart içine istenildiği kadar istenildiği kadar nakit para yüklenebilir ve yüklenen miktar istenildiği zaman kullanılabilir. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı veya banka kartı sahibi olmayanlar bu kartı gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

İninal Kart Nereden Alınır?

İninal kart satın almak için D&R, Migros, PTT işyerleri, Teknosa, Macrocenter, Kim Market, Kipa, Vatan Bilgisayar, Pratik İşlem ve Şok Market satış noktalarından temin edilmektedir. Ayrıca online satış noktaları olan N11.com ve Hepsiburada.com sitelerinden de satın alınabilmektedir.

Kart İlk kez satın alınırken 5 TL ücret ödenir ve sonrasında aylık kullanım bedeli 2 TL alınır. Ancak kart içerisinde para olmadığı durumlarda bu kullanım bedeli alınmaz ve para yükledikten sonra da geçmişe yönelik kullanım bedeli tahsil edilmez.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin