Hollanda yurtdışından 76 bin TL maaşla yüzlerce işçi alacak

0
375
Hollanda yurtdışından 76 bin TL
Hollanda yurtdışından 76 bin TL

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Hollanda yurtdışından 76 bin TL maaşla yüzlerce işçi alacak hakkında bilgiler vereceğiz.

Hollanda yurtdışından 76 bin TL maaşla yüzlerce işçi alacak

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’dan gelen açıklamalar, Türkiye’de yaşayıp yurtdışında çalışmak isteyen vatandaşları heyecanlandırmıştı. Gelen açıklamalarda, özel izinler sonrasında Almanya’da havalimanlarındaki personel eksikliğini gidermek amacıyla 2.000 Türk işçinin istihdam edileceği belirtilmişti. Vatandaşlar Almanya’da çalışmak için şartları araştırmaya devam ederken, yurtdışından gelen diğer iş ilanları da merak konusu oldu.

Bununla birlikte Almanya’nın ardından bu kez de Hollanda harekete geçti ve Hollanda hükümeti de aylık 76 bin TL maaş ile şoför, güvenlik görevlisi, bekçi ve hizmet personeli alımları için düğmeye bastı. Avrupa’da artan yaşlı nüfus işgücünde eksiklik oluşturmaya devam ettiği için Avrupa’da çalışma fırsatları ortaya çıkmaya devam ediyor. Avrupa’da çalışmak isteyenlere Hollanda’dan gelen müjdeli haberle, Hollanda’da çalışmak isteyenlerin ne yapması gerekiyor? İşte detaylar…

HOLLANDA İŞÇİ ALIMLARINI DUYURDU!

Son dönemlerde yaşanan ekonomik sorunlar ve ardından gelen enerji krizi ile Hollanda mali açıdan birçok ülke gibi zor günler yaşamaya başladı. Hollanda, yaşanan sorunlarla mücadelede çözümü de yurtdışından işçi transfer etmekte buldu. Farklı yabancı işçi bulma sitelerinde personel alım ilanları paylaşan Hollanda hükümeti; şoför, güvenlik görevlisi, bekçi, hizmet personeli gibi sektörlerde çalışacak 353 personel alımı gerçekleştirecek. Hollanda’dan gelen iş ilanında, adaylarda aranan şartlar da paylaşıldı. İstenen özellikleri ve şartları asgari düzeyde tutmak isteyen Hollanda, ilk olarak işçi sorununun önüne geçmek istiyor.

HANGİ BELGELER GEREKİYOR?

Hollanda 353 personel alımını duyurdu. Söz konusu personel alımlarında Hollanda’da çalışma vizesi başvuru formu, pasaport, temiz adli sicil kaydı, iş akdi, diploma ve deneyimleri gösteren CV gibi belgeler gerekli olacak. Başvuruda bulunmak isteyen adayların, ilgili ilanlar üzerinden gerekli belgeleri temin etmesi ve açılan ilanlara başvurması gerekiyor. Elde edilen bilgilere göre Hollanda, istihdam edeceği işçilere kur üzerinden 76 bin TL maaş verecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin