Hazine ve maliye bakanlığı 455 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek

0
425
Hazine ve maliye bakanlığı 455
Hazine ve maliye bakanlığı 455

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Hazine ve maliye bakanlığı 455 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek hakkında bilgiler vereceğiz.

Hazine ve maliye bakanlığı 455 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımları 455 kişilik kadro ile aşağıdaki kadrolarda yapılacak. Her pozisyon için farklı başvuru tarihi ve ilan bulunuyor.

  • 400 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı,
  • 40 Uzman Yardımcısı,
  • 15 Bilişim Personeli,

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Genel itibariyle adaylardan 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddesinde belirtilmiş hükümleri taşımaları gerekir,

Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmakla beraber kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Görevini yapmasına mani olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak,

Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,

Erkek adayları için askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilgisi bulunmamak.

ALIMLARDA KPSS PUAN ŞARTI VAR

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları KPSS puanı ile yapılacak. Buna göre başvuracak adayların 2020 ya da 2021 senelerinde yapılan KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekir.

MALİ HİZMETLER UZMAN YARDIMCISI ALIMI İLANI DETAYLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 kişilik kadro ile Mali Hizmetler uzman yardımcısı alımı yapacağını resmi gazetede duyurdu. Başvuru açısından adaylardan KPSS puanından en az 70 puan almış olmaları koşulunu arıyor. İlan için başvuru tarihleri değiştirilmiş olup müracaatlar 27 Ekim ile 2 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacak.

UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI DETAYLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara’da 2 farklı alanda memur alımı yapacak. Buna göre hukuk fakültesi mezunu 10 memur ile Siyasal Bilgiler, iktisat, işletme, İktisadi ve İdari Bilimler mezunu 30 memur alımı yapılacak. KPSS puan türlerinden puan almış olma koşulu aranıyor. Başvuruların en az 16 Eylül 2022 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI İLANI DETAYLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 kişilik Bilişim kadrosu ile 1 Bilgi güvenliği uzmanı, 4 yazılım geliştirme uzmanı, 1 veri mühendisi, 1 sistem yöneticisi, 1 kıdemli Bilgi güvenliği uzmanı, 1 veri analisti 1 uzman veritabanı yöneticisi, 1 kıdemli uzman veri tabanlı yöneticisi, 1 kıdemli altyapı ve sistem mimarı alacak. P3 puan türünden puan alma şartıyla beraber başvuruların en geç 19 Eylül 2022 tarihine kadar yapılmış olması gerekiyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin