Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Personel Alımı Detayları!

0
453

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Personel Alımı Detayları!  hakkında bilgiler vereceğiz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Personel Alımı Detayları!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 76 Şehirde 300 personel alımı gerçekleştirecektir. Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yalnızca Defterdarlık Uzman Yardımcısı unvanında yapılacaktır. 76 Farklı şehirde yapılacak olan alımda öne çıkan şehirler 19 kişi Ankara, 9 kişi Erzurum, 7 kişi Eskişehir, 13 kişi Kastamonu, 10 kişi Konya ve 10 kişi Sivas’tır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı alımına başvuru yapacak adaylar için güncel başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre 18 Ocak 2021 tarihinde başvuru süreci başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 29 Ocak 2021’dir. Yapılacak olan başvuru işlemleri son gün mesai bitimine kadar Hazine ve Maliye Bakanlığının resmi internet sitesi olan https://www.hmb.gov.tr/ adresinden gerçekleştirilecektir.

Bölüm KPSS Puan Türü Kontenjan KPSS Taban Puan
En az dört yıllık Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler ile diğer fakültelerin bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak KPSS P47

KPSS P48

300 70

 

Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular)
  • ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olmak ve bu sınavdan en az 70 puan almış olmak

Sınav Tarihi ve Yeri

  • Giriş sınavı Ankara’da gerçekleştirilecektir.
  • Giriş sınavının tarihi, giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile sınava giriş yerleri Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi internet sitesi olan https://www.hmb.gov.tr/ adresinden yayınlanacaktır.
  • Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar başvuru formunun imzalı bir örneğini en geç sınavdan önce Personel Genel Müdürlüğüne elden teslim etmesi veya posta yoluyla göndermesi

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin