GSB 6 Bin 771 Memur, İşçi ve Personel Alımı Yapacak

0
444
GSB 6 Bin 771

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere GSB 6 Bin 771 Memur, İşçi ve Personel Alımı Yapacak hakkında bilgiler vereceğiz.

GSB 6 Bin 771 Memur, İşçi ve Personel Alımı Yapacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı içine 8 bin 121 kadroya yeni memur alımları, işçi alımları ve kamu personel alımları yapılacak. 2021 yılı için ilk ilanlar gelmeye başladı. Bin 350 kadro için antrenör branşlarına başvuru ilanları yayımlandı. Geriye 6 bin 771 kadro var.

6 Bin 771 Kadro Ne Zaman Yayınlanacak?

GSB için 6 bin 771 kadroya yeni ilanlar yayımlanacak. Özellikle 4 binden fazla işçi alımı için kontenjan ayrılmış durumda. Adayların talepleri üzerinde ilan süreçlerinin kalan kontenjanlar için daha fazla uzamamasını talep ediyoruz. Peki hangi kontenjanlara alımları kaldı.

Yeni Kontenjanlar

2000 antrenör alımı için 1350 kadro ilanı yayımlandı. Geriye antrenör alımlarına 650 kadro var. Öte yandan diğer kontenjanlar da şu şekildedir:

  • 4 bin 346 kamu işçisi alımı,
  • 650 Antrenör alımı,
  • 652 Yurt Yönetim personeli alımı,
  • 600 Gençlik Çalışanı alımı,
  • 473 Spor Uzmanı alımı,
  • 50 psikolog alımı olmak üzere 6 bin 7711 kadroya yeni ilanlar yayımlanacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 350 Personel Alımı İlanı

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere millilik şartlarını taşıyanlar arasından ek-1 sayılı listede belirlenen branş, grup ve kontenjan sayısınca 4-B Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenör” alımı yapılacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, 31 Ağustos (10:00) – 13 Eylül 2021 (17:00) tarihlerinde Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır. Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan, posta yolu veya şahsen müracaat şeklinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Şartları

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
2. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,
3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 60 yaşından büyük olmamak,
4. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
5. Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
6. Olimpiyat veya paralimpik ya da deaflimpik oyunlarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya Dünya şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya Avrupa şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında en az 15 defa milli sporcu olmak ve/veya olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında son beş yıl içinde en az 7 defa uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yapmış olmak,
7. Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

Özel Şartlar

1. Antrenör pozisyonları için;
a) Başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede belirtilen branşta en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesine sahip olmak,
– Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.
– En az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir.
– Adayların antrenörlük ve millilik ile ilgili bilgilerinin tespitinde spor bilgi sistemi verileri esas alınacaktır. Adayların başvuru öncesinde antrenörlük ve millilik bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmeleri, eksik veya hatalı bilgi tespit etmeleri halinde ilgili federasyonlara müracaat ederek bilgilerini spor bilgi sisteminden düzelttirmeleri gerekmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 Personel Alımı

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı il müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 2020 yılı KPSS B grubu KPSS P3 puan sırası esas alınarak antrenör boş pozisyonları için personel alımı yapılacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, 20 Eylül (10:00) – 27 Eylül 2021 (17:00) tarihlerinde Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Başvuru Şartları

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
2) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
3) Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde beden eğitimi veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak,
4) 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
5) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,
6) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,
7) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
8) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
9) Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
10) Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
11) Başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede belirtilen branşta en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesine sahip olmak.
– Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin