Gözler Polis Akademisinde! 27. Dönem POMEM Sınavı Ne Zaman?

0
365
Gözler Polis Akademisinde!

POMEM Adayları, bu yazımızda sizlere Gözler Polis Akademisinde! 27. Dönem POMEM Sınavı Ne Zaman? hakkında bilgiler vereceğiz.

Gözler Polis Akademisinde! 27. Dönem POMEM Sınavı Ne Zaman?

Polis olmak isteyen binlerce vatandaşın gözü kulağı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı (PA) tarafından yapılan açıklamada.

8-24 Aralık 2020 tarihinde başvurusunu tamamlamış ve sağlık kontrolüne katılmış adaylar 27. Dönem POMEM sınavı ne zaman yapılacağını merak ediyor.

Başvuru işlemlerini tamamlayan ve ön sağlık kontrolünden geçen adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılabilmek için sınav tarihinin açıklamasını bekliyor.

Tüm adayların gözü kulağı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada. Henüz bir açıklama yapılmadı.

Sınav Esasları Nelerdir?

Polis adayları POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık kontrolünden geçirilir. Giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adaylar için Giriş Sınavı yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez.

Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

Polis Akademisi Nedir?

Emniyet Teşkilatının memur, amir ve yönetici ihtiyacını karşılamak üzere ön lisans, lisansüstü eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapan, bünyesinde fakülte, enstitü ve polis meslek yüksekokulları bulunan bilimsel özerkliğe sahip yükseköğretim kurumudur.

PMYO Nedir?

PMYO: Polis Meslek Yüksekokulu, kelimelerinin kısa yazılışıdır.

PMYO: Emniyet Teşkilatının polis memuru ihtiyacını karşılamak üzere ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim ve uygulama yapan Polis Akademisi Başkanlığına bağlı parasız yatılı ve resmi üniformalı yükseköğretim kurumlarıdır.

PMYO’ların görev, çalışma esas ve usulleri Polis Yüksek Öğretim Kanunu, Polis Akademisi Yönetim Birimleri Kuruluş Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Polis Akademisi Polis Meslek Yüksek Okulları Yönetim Birimleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Polis Meslek Yüksek Okulları Eğitim-Öğretim Yönetmeliği, Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği ile düzenlenmiştir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin