Google Fotoğraflar Uygulaması Ücretli Oluyor!

0
475

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Google Fotoğraflar Uygulaması Ücretli Oluyor – Ücretler Belli Oldu. hakkında bilgiler vereceğiz.

Google Fotoğraflar Uygulaması Ücretli Oluyor – Ücretler Belli Oldu.

Google’dan yapılan resmi açıklamada, “Artık Google Fotoğraflar, aralarında sizinkilerin de bulunduğu 4 trilyondan fazla fotoğraf ve videoya ev sahipliği yapıyor. Üstelik her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve video daha yükleniyor. Daha da fazla anıya kucak açmak ve Google Fotoğraflar’ı geleceğe hazırlamak için depolama alanı politikamızda yapacağımız bir değişikliği duyurmak istiyoruz” denildi.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre 1 Haziran 2021’e kadar Fotoğraflar’da depolanan içerikler, olduğu şekilde kalacak. Yani kullanıcılar, mevcut fotoğraf ve videolarını saklamaya devam edecekler. Ancak 1 Haziran 2021 ve sonraki günlerde çekilen tüm fotoğraf ve videolar, Google One’daki 15 GB’lik ücretsiz depolama hakkına aktarılacak. Eğer buradaki ücretsiz depolama alanı da dolarsa, kullanıcıların ek ücretler ödeyerek Google One planlarını büyütmeleri gerekecektir.

Google, kullanıcılara yönelik şu soru cevap rehberini de yayınladı:

– Şu an bir şey yapmam gerekiyor mu?

“Hayır. Google Fotoğraflar’ı fotoğraf ve videolarınızı yedeklemek için kullanmaya devam edebilirsiniz. 1 Haziran 2021’den sonra size ulaşacağız ve depolama alanı sınırınıza yaklaştığınızda size hatırlatıcılar göndereceğiz. Çoğu kullanıcı yıllarca herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymayacak.”

– Ücretsiz 15 GB depolama alanım ne zaman dolacak?

“Kotanıza ulaşmanıza ne kadar zaman kaldığını gösteren kişiselleştirilmiş bir tahmin oluşturduk. Bu tahmin; fotoğraf, video ve diğer içerikleri Google Hesabınıza ne sıklıkta yedeklediğinizi dikkate alıyor.”

– Depolama alanımı yönetmek için ne yapabilirim?

“1 Haziran 2021’de yeni bir depolama alanı yönetimi aracını kullanıma sunacağız. Bu araçla karanlık, bulanık çıkmış veya başka nedenlerle istemeyeceğiniz içerikleri kolayca bulup silebileceksiniz. Kullanıma sunulduğu bölgelerde Google One üzerinden daha fazla depolama alanı satın almanız da mümkün.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin