Gençlik ve spor bakanlığı 866 güvenlik görevlisi alımı yapacak

0
434
ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik
ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Gençlik ve spor bakanlığı 866 güvenlik görevlisi alımı yapacak hakkında bilgiler vereceğiz.

Gençlik ve spor bakanlığı 866 güvenlik görevlisi alımı yapacak

Akşam saatlerinde gelen bir son dakika haberine göre iş arayanlara müjde verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bakanlık bünyesine 4 bin 147 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yapılacak olan alımların büro memuru, güvenlik görevlisi ve destek personeli kadroları için olacağı açıklandı. Alımlara dair detaylar ve Bakan Kasapoğlu’nun açıklaması haberimizde

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından akşam saatlerinde güzel bir haber geldi. Bakan Kasapoğlu yapmış olduğu açıklamasında taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 4 bin 147 sözleşmeli personelin alınacağı belirtildi. Alımlara dair sayısal verileri paylaşan bakanın açıklaması şu şekilde:

4 BİN 147 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 4 bin 147 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu.

BAKAN KASAPOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

GSB Ailemiz Büyüyor!

300 büro personeli, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ile 2 bin 981 destek personeli alımımıza ilişkin başvurular 10-15 Eylül 2022’de e-devlet kapısından gerçekleştirilecek. Hayırlı olsun!

Gençlik ve Spor Bakanlığının görev ve yetkileri şunlardır:

 1. Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaların tespiti amacıyla gerekli çalışmaları yapmak, farklı genç gruplarının ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlayıcı öneriler geliştirmek ve bu doğrultuda faaliyetler yürütmek, ilgili kurumların gençliği ilgilendiren hizmetlerinde koordinasyon ve işbirliğini sağlamak.
 2. Gençliğin ihtiyaçları ile gençliğe sunulan hizmet ve imkânlar konusunda inceleme ve araştırmalar yapmak ve öneriler geliştirmek, gençlik alanında bilgilendirme, rehberlik ve danışmanlık yapmak.
 3. Gençlik çalışma ve projelerine ilişkin usul ve esasları belirlemek.
 4. Gençlik çalışma ve projeleri yapmak, bu çalışma ve projeleri desteklemek, bunların uygulama ve sonuçlarını denetlemek.
 5. Spor faaliyetlerinin plan ve program dâhilinde ve mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesini gözetmek, gelişmesini ve yaygınlaşmasını teşvik edici tedbirler almak.
 6. Spor alanında uygulanacak politikaların tespit edilmesi amacıyla gerekli çalışmaları yapmak, teşkilatlanma, federasyonların bağımsızlığı, spor tesisleri, eğitim, sponsorluk, sporcu sağlığının korunması, uluslararası organizasyonlarla ilgili çalışmaları koordine etmek, değerlendirmek ve denetlemek.
 7. Spor kuruluşlarının kurulmasına ve diğer hususlara ilişkin usul ve esasları tespit etmek.
 8. Gençlik ve spor kulüpleri ile başarılı sporcuları ve çalıştırıcıları desteklemek.
 9. Yurt yapmak, yaptırmak, işletmek, işlettirmek, desteklemek ve yurt hizmetlerine ilişkin usul ve esasları belirlemek.
 10. Öğrencilere verilecek öğrenim kredisi, burs ve diğer yardımlara ilişkin hizmetleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek.
 11. Bakanlık hizmetlerini destekleyici arsa ve arazi temin etmek, bina ve tesis yapmak, yaptırmak, satın almak, kiralamak, devretmek, devralmak ve bu hizmetlerle ilgili her türlü mali ve ekonomik girişimde bulunmak.
 12. Kanunlarla veya Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle verilen diğer görevleri yapmak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin