Gelir İdare Başkanlığı 196 Hizmetli Personeli Alımı

0
294

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Gelir İdare Başkanlığı 70 İlde Sözleşmeli 196 Hizmetli Personeli Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Gelir İdare Başkanlığı Sözleşmeli 70 İlde 196 Hizmetli Personeli Alımı

Gelir İdare Başkanlığı 28 Şubat 2021 tarihli resmi gazete de yayımlamış olduğu ilanda personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4’üncü fıkrası gereğince gerçekleştirilmek üzere 196 hizmetli personeli alımı yapılacaktır.

Gelir İdare Başkanlığı alımı için başvurular 1 Mart 2021 Pazartesi tarihinde başlayıp 10 Mart 2021 Çarşamba günü sona erecektir. Başvurular https://sinav.gov.tr adresindeki Online Sınav Sistemine kayıt olarak başvuru formu doldurulacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar site de yer almaktadır. Tercih yapacak olan adaylar en fazla 5 ile başvuru yapabilecektir. Başvurular yalnızca elektronik ortamda yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Ortaöğretim kurumlarının herhangi birinden mezun olmak,
  • 01.01.2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01/01/1986 tarih ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir.)
  • ÖSYM tarafından 2020 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Ortaöğretim) katılmış ve KPSS P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • Süreç içerisinde başvuru işlemini tamamlamış olmak,
  • Başvuru yapacak olan adayın devamlı çalışmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Sınav Şekli

Gelir İdare Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan alım için yalnızca sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınav konuları ise genel yetenek, genel kültür ve istihdam edilecek olan bölüme ilişkim mesleki konulardır. Sözlü sınavda başarılı olunabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir. Başarı listesinde sıralama yapılırken adayların sözlü sınav puanının eşit olması halinde KPSS P94 puan türünden an fazla puanı alan adaya öncelik tanınacaktır.

Sınavda başarılı olan adayların isim ve soy isim listesi https://www.gib.gov.tr adresinden yayınlanacaktır. Sözlü sınav sonuçlarına itirazı olan adayların duyurunun yapıldığı günden itibaren 5 gün içerisinde dilekçe yoluyla itiraz etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla gerçekleştirilecek olan itiraz dilekçelerindeki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin