GİB 337 Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı

0
380

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Gelir İdare Başkanlığı 337 Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Gelir İdare Başkanlığı 337 Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı

Gelir İdare Başkanlığı 337 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi alımı ilanını resmi gazete yayımlanmıştır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinde istihdam edilmek üzere Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonunda 337 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Gelir İdare Başkanlığı personel alımı için gerçekleştirilecek başvurular 1 Şubat 2021 Pazartesi ile 10 Şubat 2021 Çarşamba günü saat: 17:30 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular adayların https://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemine” kayıt olarak gerçekleştirilecektir. Sistemde yer alan sınav başvuru formu elektronik ortamda doldurulacaktır. Adaylar ilanda belirtilen görev yerlerinden en fazla 5 yeri tercih edebilecektir.

Gelir İdare Başkanlığı sınavı tek aşamalı ve sözlü olarak yapılacaktır. Sözlü sınav sırasındaki konular ise Genel Yetenek, Genel Kültür ve istihdam edileceği alana ilişkin mesleki konulardan oluşmaktadır

Sınav Başvuru Şartları

  • 01.01.2021 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak, (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvuru yapabilecek)
  • Üniversitelerin herhangi bir ön lisans programından mezun olmak,
  • ÖSYM tarafından 2020 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış (2020 KPSS) ve P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak

Sınav Tarihi ve Yeri

Gelir İdare Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sözleşmeli personel alımında sözlü sınav 1 Mart-11 Mart 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile sözlü sınava gireceklerine ilişkin listeler sınavdan en az 10 gün önce http://www.gib.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

Sözlü Sınav adayların konulara ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, temsili kabiliyet ve tepkilerin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı yönünden değerlendirilecektir.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin