Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirleri ve Detayları!

0
483

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirleri ve Detayları! hakkında bilgiler vereceğiz.

Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirleri ve Detayları!

İş kurarken veya bir meslek seçerken o işin uzun süreli olup olmadığını bilemeyiz. Bazen çok şahane bir meslek dediğimiz işler aslında bir balondan ibaret olabiliyor. En ufak bir mali krizde elinizde patlıyor. Bazen de en küçümsene bir iş yüksek meblağlar önünüze seriyor. Bunun için ileriye yönelik iş ve meslek seçimlerinde daima dikkatli olmak gerekiyor. Tabi bu konularda iş tecrübesi olan kişilerden de mutlaka fikir alışverişi yapmalısınız. Zaman yeni işler ve yeni adım atma zamanları. Bu yüzden çok iyi bir analizle sağlam adımlar atmak gerekiyor. Peki nasıl? İşin nasılı konusunda sizin için birkaç iş araştırması yaptık.

Organik Ürün Yetiştirmek

Son 5 yıldır organik üreticiliğinde ciddi artışlar oldu. Bunun nedeni ise üretilen ürünlerin içerikleri. Bu işi yapanlar sadece maddi kazanım olarak bakmamalıdır. Bu aslında bir nevi milli bir mücadele diyebiliriz. Çünkü çeyrek asırdır farkında olmasak da gıda terörünün esiri altındayız. Eskiye doğru bakıldığında reklamı iyi yapılan ürünlerin hemen satışı sağlandığı görülür. Ancak günümüzde bu artık böyle değil. Çünkü insanlarımızın çoğu artık bilinçlendi. Birçoğumuz içeriğine bakarak ürün alıyor veya organik satış yapan kişilerde alıyorlar. Bir margarin yağını kabul ettirmek için yıllarca reklamlarda köy tere yağı kötülendi. Ancak araştırmalar gösterdi ki gıda anlamında kandırılmışız. Hâl böyle olurken organik üretim arttı ve diğerlerine göre daha pahalıya satış sağlanıyor. Gelecekte sizi zorda bırakmayacak bir sektör diyebiliriz. Ayrıca gıda olması her zaman bereketli bir kazanım olmuştur. İlk olarak büyükşehirlere yakın tarla kiralamalı veya almalısınız. Burada yetişebilecek her türlü ürün şehirdekiler tarafından ilk tercih edilenler arasında olacaktır.

Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirleri ve Detayları!

Eve Pazarı Getirme

Son zamanlarda Pandemiden dolayı evde satışlar daha çok tercih edilir oldu. Ancak bu sadece pandemi donemi için değil gelecek dönemde de böyle devam edebilir. Özellikle maddi geliri yüksek olan semtlerde daha çok market ve kapalı pazara giderek alışveriş yapılıyor. Eve istenen ürünlerde de sorun yaşayabiliyorlar. Bu nedenle kaliteli bir hizmet sunmanız gerekiyor. Örneğin zengin muhitlere kaliteli pazarı evinize getiriyoruz vaadi vermeli ve bunu sizde görmeliler. Bu hem müşteriyle sizin aranızda bir bağ kuracak, hem de güvenlerini kazanacaksınız. Eve pazarı getirmek henüz ülkemizde çok fazla olmasa da Pandemiden sonra bu işte bir patlama söz konusu olabilir. Bunun yanında fiyatları da mâkul tutarsanız ilk siz tercih edilirsiniz. Fiyat konusunda tüketiciye fazla yükleme yapmamanız gerekiyor.

Sulu Yemek Satışı

Özellikle ev hanımlarının da kolaylıkla yapabileceği kârlı bir iş alanıdır. Gelişen zamanda fastfood işler çok fazla ön planda olsa da artık sulu yemek tercihleri de oldukça fazla. Özellikle çalışma yerlerine daha çok sulu yemek tercihi yapılmaktadır. Fastfoodların maliyetinin çok fazla olması ve yeterli doyurmaması insanların ev yemeklerini aramasına neden oluyor. Tabi sağlıklı beslenmeye önem verenler içinde sulu ev yemekleri daha çok tercih ediliyor. Aynı zamanda işçi çalıştıran bazı firmalar düzenli bir şekilde sulu yemek siparişi veriyorlar. Buda kalıcı ve kalabalık bir müşteri demek oluyor. Siz de geleceğin işlerinden biri olan sulu yemek işini kolaylıkla yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken fahiş fiyat listesi oluşturmadan makûl bir fiyat listesi oluşturmanız olmalıdır.

Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirleri

Halı Yıkama ve Kuru Yıkama

İlk etapta kârlı bir iş olarak görülmese de 2021’ in en çok tercih edilebilecek işler arasında yerini alıyor. Yaşanan su sıkıntıları ve gerekli yıkama alanı olmayan daire evlerinde halı yıkamak artık eskisi gibi değil. Üstelik bu belediyeler tarafından da bazı semtlerde yasaklandı. Bu nedenle yeni bir sektör imkânı doğmuş oldu. Halı yıkamacılık bu alanda son derece kârlı bir meslek halini almaya başladı. Yine aynı şekilde kuru yıkamalarda birçok kişiler tarafından tercih ediliyor. Eskiden sadece zengin kişilerin ihtiyacı olduğu düşünülen kuru yıkamalar artık her kesimden insanın ihtiyacı hâlini aldı. Son yıllarda evlenme yaşları da hayli uzadığı için özellikle bekâr kişilerin sürekli uğrak yeri diyebiliriz. Bu nedenle gelecekteki kazançlı işler arasına bu iki iş alanını da eklemeyi uygun buluyoruz.

E- Ticaret

Geleceğin en önemli işleri ticaretten geçiyor. Eski dönemlerde de en çok para kazandıran işlerin ticaret olduğu görülmüştür. Ancak zaman hızla ilerlerken nüfus artışı da söz konusu. Bu nedenle ticaret yapmak daha kolay hâle geliyor. Ancak çok veya az kazanmak sizin elinizde. Burada son dönemlerde teknolojiyle yapılan işlerin kazanımlarından bahsetmek istiyorum. Örneğin bir dolap veya letgo gibi kuruluşlar e- ticaret yaparak zamana ayak uydurdular ve ticareti başka bir boyuta taşıdılar. Sizde kendi ürettiğiniz bir markayı veya iş fikrini bu şekilde e- ticarette konumlandırarak bu alana yönelmelisiniz. E- ticarette yapacağınız satışlar reelde yaptığınız satışların kat be katı olacaktır. Unutmayın geleceğin iş imkanları teknolojik alanlardadır.

Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirleri ve Detayları!

Salep Üretimi

Buraya sadece salebi aldık ama salep gibi birçok tarım ürününün de satışını yapmak oldukça kârlıdır. Salep son 10 yıldır oldukça pahalı olmasına rağmen Pazar satışını hiç kaybetmedi. Özellikle kış aylarının vazgeçilmezi salebi kiraladığınız veya satın aldığınız tarlanızda yetiştirerek bu işin ticaretini yapmaya başlayabilirsiniz. Bir de hâli hazırda şöyle bir dönüm kadar yeriniz varsa çok şanslısınız demektir. Salep üretimini tek başınıza sizde yapabilirsiniz, aynı zamanda Gıda Tarım Bakanlığı Tarafından da desteklenmektedir. Bununla birlikte salep yapıp satmakta çok kazandırıyor. Sıcak salep servisi yaparak satış yapmakta oldukça kârlı bir sektör halini alacak diyebiliriz.

Çocuk ve Bebek Giyim

Bir işin hiç bitesi yok dersek onu çocuk giyim için dememiz mümkün. Çünkü o kadar çabuk büyüyorlar ki. Bir bebeğin veya çocuğun 1 ay içinde giydiği kıyafet diğer ay olmayacağı için sürekli almak zorunda kalınır. Tabi bu da çocuk giyimciler için iyi bir haberdir. Bu nedenle sürekli bir iş olarak çocuk giyim sektörü bulunmaz bir fırsattır. Uzmanlar gelecek için markanın önemini vurguluyorlar. Bu marka neden çocuk giyimde olmasın? Sizde kendi markanızın sahibi olmak için işe çocuk ve bebek giyim üzerinden başlayabilirsiniz.

Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirleri ve Detayları!

Bildiğin İşi Yap

Yeni iş fikirleri ararken etrafınızda fikri var aklı yok insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar size bu işte çok iş var gibi birçok vaatler verebilir. Örneğin bir malzeme satışında alım fiyatı 1 TL, satışı 5TL. Baya kârlı iş deyip hemen atlamamak gerekiyor. İşin içine girdiğinizde durum hiç de öyle olamayabiliyor. Bu nedenle özellikle sanat olabilecek işlerde kendi mesleğiniz üzerinden gelişme kaydetmelisiniz. Geleceğin işlerinden biri de budur. Örneğin siz bir marangoz ustasısınız. Bunun için sizin tahta bazlı işlerle işinizi geliştirmeniz gerekir. Son dönemler eski mobilyayı yenileme çok rağbet görüyor. Özellikle bu mobilyalar 70’ li ve 80’ li yıllar döneminin eskileri ise bunları tıpkı yeni gibi dekore edebilirsiniz. Bu yolla internet üzerinden sıfır fiyatına mobilya satanlar artmaya başladı. Bu ve bunun gibi işlerde siz neden kendi işinizi yükseltmeyesiniz? Her şey sizin elinizde, azimle bereketli günlere.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin