Farklı branşlarda en az ilkokul mezunu 112 bin personel alınacak

0
436
Farklı branşlarda en az ilkokul
Farklı branşlarda en az ilkokul

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Farklı branşlarda en az ilkokul mezunu 112 bin personel alınacak  hakkında bilgiler vereceğiz.

Farklı branşlarda en az ilkokul mezunu 112 bin personel alınacak

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün kurumsal internet sitesi üzerinden çok önemli ilanlar yayımlandı. Bu ilanlar doğrultusunda toplam 112 bin personel alımı yapılacağı bildirildi. Bu ilanlarda farklı kadrolarda personel alımı yapılacağı belirtilerek bu ilanlara İŞKUR’a girildikten sonra e-Devlet ile giriş kısmından giriş yapılarak başvuru yapılabileceği ifade edildi. Söz konusu ilanlara en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabildiği belirtilerek ilanlara göre özel şartların da belirlendiği ifade edildi.

KPSS Şartı Yok

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü sayfasında şu anda 112 bin açık personel alımı bulunuyor. 31 Ağustos itibari ile bu ilanlara başvuru yapılabiliyor. Özel sektör personel alımları olduğundan kaynaklı olarak da KPSS şartı aranmıyor.

Aranan Genel Şartlar

İlanlara başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Adayların genel şartlara haiz olması gerekiyor. Genel şartlara haiz olunduktan sonra adayların başvuru yapacakları ilana göre belirlenen özel şartlara haiz olması gerekiyor. Bu şartlar ise şöyle paylaşıldı:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

En az 18 yaşında olmak

En az ilköğretim mezunu olmak (İlanlara göre değişkenlik gösterebilir)

Çalışmalarını engelleyecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması

Çalışanların iletişim becerisinin yüksek olması

Vardiyalı çalışabilecek

Aktif ve dinamik çalışabilmek

Kamu haklarından mahrum olmamak

Adli sicil kaydının temiz olması

Başvuru Detayları

Aşağıdaki link üzerinden ilanlara ulaşılabilir ve istenilen kadroya tıklayarak o kadronun ilanları görüntülenebilir. Burada ise e-Devlet ile giriş bölümünden giriş yapılarak başvuru yapılabilir.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin