En İyi Animasyon Filmleri! Imdb Puanı En İyi Olan Filmleri Seçtik!

0
517

Animasyon filmleri 2023’te de halen oldukça çok sevildiği görülmektedir. Küçüğünden büyüğüne herkesin bu türe ilgi duyduğu bilinmektedir. Bunun yanında animasyonlar oldukça çaba sarf edilerek izleyicilere sunulmaktadır. Yani bu filmlerde son derece büyük bir emek olduğu görülmektedir.

Ortaya çıkan işlerin sevilmesi de bundan dolayı olmaktadır. Üstelik komedi, fantastik, macera ve daha birçok türden animasyon bulma şansı olduğu bilinmektedir. Bunun için animasyonların normal filmler kadar izledikleri dikkat çekmektedir.

İçindekiler

 Animasyon Ne Demek?

Animasyon filmleri 2023 yılında halen insanların ilgilerini çekmektedir. Tabi animasyon sözcüğünün anlamını merak edende birçok kişi olduğu bilinmektedir. Ayrıca animasyon, resimleri ve hareketsiz olan nesneleri hareket ediyormuş gibi göstermektedir. Böylelikle bir ağaç, araba veya farklı bir şey animasyonda hareketli olmaktadır. Ayrıca animasyon sözcüğü Fransızcadan dilimize geçmiş olarak bilinmektedir.

 

 En çok Hangi Animasyon Filmleri Seyredilmektedir?

Animasyon filmlerinde her türe yer verildiği görülmektedir. Tabi daha çok komedi ve macera içeren animasyonlar tercih edilmektedir. Normalde animasyonların daha küçük yaşta olan izleyici kitlesine hitap ettiği görülmektedir.

Ancak durumun öyle olmadığı dikkat çekmektedir. Çünkü o kadar kaliteli animasyon yapımları var ki her yaştan izleyicinin ilgisini çekmektedir. Ayrıca çok yüksek IMDb puanı alan animasyon yapımları da bulunmaktadır.

 

 IMDb Puanı En İyi Animasyon Filmler

 

 – Vol-İ (Wall-E)

Vol-İ oldukça dikkat çeken bir yapım olarak bilinmektedir. Bu animasyon filminin IMDb puanı 8,4 olarak görülmektedir.

 

Animasyon filmlerinin çok başarılı oldukları bilinmektedir. Vol-İ adlı yapımda bu alanda sıkça seyredilmektedir. 2008 yapımı filmin bilim kurgu ve aile türünden olduğu bilinmektedir. Bunun yanında filmde bolca macera bulunmaktadır.

 

 – Oyuncak Hikayesi

Bu filmde oldukça büyük bir başarı elde etmiş olarak bilinmektedir. Animasyon filmleri 2021 ve her yıl izlenmeyi başarmaktadır. 1995 yapımı olan filmin IMDb puanı 8,3 olarak görülmektedir. Animasyon filmleri arasında önemli bir yerde bulunmaktadır.

 – Up

Up filmi Türkçeye ‘Yukarı Bak’ şeklinde çevrilmektedir. Animasyon film izle seçeneğinde dikkat çeken bir yapım olarak görülmektedir. Ayrıca bu yapımın IMDB puanı 8,2 şeklinde dikkat çekmektedir. Film 2009 yapımı olarak bilinmektedir.

 

 – Ters Yüz

Ters Yüz adlı yapımın vizyon tarihi 2015 olarak bilinmektedir. 8,1 IMDB puanı olan yapımın birçok ödül aldığı da görülmektedir. Animasyon filmleri 2022 yılı ve günümüzde her açıdan önemli olmaktadır. Ters Yüz filmi de elde ettiği başarıyla halen çok sayıda kişiye hitap etmektedir.

 

 – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Filmin IMDB puanı 8,1 olarak bilinmektedir. En iyi animasyon filmleri içerisinde bu yapımı saymakta mümkün olmaktadır. Üstelik aksiyon ve macera yönünden etkileyici olduğu görülmektedir. Filmin vizyon yılı ise 2010 olarak bilinmektedir.

 

 – Monsters, Inc

Film Türkçeye ‘Sevimli Canavarlar’ olarak çevrilmektedir. 2001 yapımı filmin 8,1 IMDB puanı bulunmaktadır. Ayrıca animasyon filmleri 2023 olarak yeni yapımlarla izleyici karşısına çıktığı görülmektedir. Bundan dolayı animasyon filmlerinin başarısı her sene artarak devam etmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin