En Az İlkokul Mezunu 1077 Büro Memuru Alınacak

0
503

İŞKUR üzerinden büro memuru alımı duyuruları art arda yayımlandı. Özel sektör firmaları tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurulara göre, 1077 büro memuru alımı yapılacağı aktarıldı. Başvuru yapacak adaylarda en az ilkokul mezuniyet şartı aranıyor. Her firmanın başvuru şartları değişiklik gösterebilir. Başvuru yapacak adayların belirtilen şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Konya başta olmak üzere birçok ilde alım yapılıyor.

BAŞVURU YERİ

Büro memuru alımı başvuruları iŞKUR resmi sayfası üzerinden online olarak yapılıyor. İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, açık iş ilanlarından kendinize uygun illerdeki alımlara başvuru yapabilirsiniz.

BÜRO MEMURU NE İŞ YAPAR?

-Büronun niteliğine ve büyüklüğüne göre değişen çeşitli büro işlerini yapan kişidir.

Büro Memuru (Genel) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:
a) Postadan gelen evrakın inceleyip ayırmak ,
b) Gerekli bilgileri toplayarak gönderilecek yazıları hazırlayıp göndermek,
c) Yazışma ve diğer belgeleri dosyalamak,
d) Satış kayıtları inceleyip, fatura, makbuz ve gönderme ile ilgili evrakların hazırlanmasını sağlamak,
e) Başvuru sahiplerini kabul edip, görüşerek randevular tespit emek,
f) Gerekli kişi ve şubelere istekleri ve sorularını yöneltmek,
g) Bilgi almak veya vermek için telefon konuşmaları yapmak,
h) Hesap ödemeleri alıp, kasa hesabından ödemeler yapmak,
i) Malzeme ve ihtiyaçları tespit için incelemeler yapıp, stok taleplerinde bulunarak, gerekli yerlere dağıtımını yapmak,
j) Alındılara, ödemelere, personele dağıtılan kırtasiyeye ve diğer işlemlere ait miktar ve bilgileri muhasebe ve ilgili defterlere kaydetmek,
k) Yönetimle ilgili bilgiler için işlemler ve diğer raporların özetlerini hazırlayıp tasnif etmek,
l) Bildirge, vergi, prim veya diğer konularla ilgili resmi formları doldurmak, idari, büro, kayıt, neşriyat, form düzenleme ve posta hizmetlerini ifa ederken daktilo makinesi, hesap makinesi ve büro telefon santralini kullanabilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Başvuru ve diğer detaylar için İŞKUR resmi sayfasını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2267 ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin