En az 5 bin 500 TL maaşla Türkiye geneli 89 bin personel alınacak

0
395
En az 5 bin 500 TL maaşla
En az 5 bin 500 TL maaşla

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere En az 5 bin 500 TL maaşla Türkiye geneli 89 bin personel alınacak hakkında bilgiler vereceğiz.

En az 5 bin 500 TL maaşla Türkiye geneli 89 bin personel alınacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan son personel alımına göre Türkiye geneli 89 bin personel alımı başladı. En az 5 bin 500 TL maaş verileceği açıklandı. Başvurular 18-55 yaş arası adaylar için yapılacak. İşte başvuru detayları ve merak edilenler..

İŞKUR Türkiye genelinde personel alımına devam ediyor. 81 ilde toplam da 89 bin 493 kişi işe alınacak. En az ilkokul mezunu adayların başvurabileceği personel alımına ilişkin başvuru şartları da ayrıntılı olarak açıklandı.

İŞKUR PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

– Kamu haklarından mahrum olmamak

– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak

– Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlardan dolayı mahkum olmamak.

Başvuru özel şartları alınacak mesleğe göre değişkenlik gösterebiliyor. Başvuracağınız branş için başvuru özel şartlar karşısında yazacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. İŞKUR’a kayıt olduktan sonra vatandaşlar İŞKUR açık işler sayfasına gidip başvuru yapmak istediği ili ve başvuru yapmak istediği pozisyonu seçip başvurularını yapabilecek. Başvuru yapmak için haberin sonundaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

89 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK

Alımlara ilişkin ilanlar İŞKUR Açık İş İlanları üzerinden yayınlandı. Çeşitli meslekler üzerinden toplam da 89 bin 493 kişi alınacak. İşte alım yapılacak mesleklerin tam listesi:

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin