e-Nabız Nedir? Sayfasına Nasıl Giriş Yapılır? e-Devlet

0
488
E-devlet hesabınızı kontrol edin
E-devlet hesabınızı kontrol edin

E-nabız tüm vatandaşların ve sağlık çalışanlarının internet üzerinden mobil cihazlar aracılığı ile sağlık verilerine ulaşabilecekleri bir uygulamadır. Sağlık kuruluşları tarafından toplanan tüm sağlık verileri bu uygulama içinde bulunmaktadır. Peki e-nabız giriş ve e-devlet üzerinden nasıl giriş yapılır?

e-Nabız Nasıl Kullanılır?

E-nabız şifresi birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. E-nabız şifresi nasıl alınır? Sorusuna en iyi cevap e-devlet ile giriş olacaktır. Tüm sağlık verilerine ulaşabileceğiniz sisteme e-devlet şifresi ile giriş sağlanmaktadır. E-devlet şifresinin yanı sıra kişinin mobil imzası da gerekmektedir. E-devlet şifresi olmayan kişiler ise aile hekimine başvuru yaparak geçici bir e-devlet şifresi alabilmektedirler. Bu şifreyi alabilmeniz için numaranızın aile hekimi tarafından kayıt edilmesi gerekmektedir. Aile hekiminize yaptığınız e-devlet başvuru şifresini hekime verdikten hemen sonra kolay bir şekilde e-nabız sistemine giriş sağlayabilirsiniz.

Sisteme Nasıl Girilir?

İnternet ve teknolojik mobil cihazlar aracılığı ile tüm sağlık verilerinize kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Sisteme ulaşabilmeniz için pek çok yol bulunmaktadır. İster e-nabız uygulamasını indirebilir, dilerseniz de https://enabiz.gov.tr/ adresi ile e nabzı sistemine kolay ve hızlı bir şekilde giriş sağlayabilirsiniz. E-nabız giriş uygulaması sayesinde sağlık geçmişinize kolay bir şekilde göz atabilirsiniz. İster devlet ister özel hastane de tedavi olun. Hiç fark etmeksizin tüm sağlık bilgilerinize tek tık ile ulaşabilirsiniz.

Sisteme Giriş Sağlarken İki Şekilde Kimlik Doğulama Yapabilirsiniz!

e-Devlet kapısı üzerinden ister e-Devlet şifresi, ister e-İmza, dilerseniz de mobil imza yöntemini kullanarak T.C. Kimlik Numarası ile sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Eğer e-Devlet şifreniz yok ise aile hekiminden alabileceğiniz tek kullanımlık olan erişim kodunu da kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Nabız Sağlık Geçmişi

e-Nabız uygulaması ile sizin için yapılmış tüm geçmiş tetkiklere, tahlillere, yaptırmış olduğunuz muayenelere ulaşabilirsiniz. Bu sistem sizlerin sağlık alanındaki kolaylığını sağlamak amacı ile yapılmıştır. Bu şekilde sağlık konusunda ki tüm geçmişinizi kolay bir şekilde görebilirsiniz. En son hangi doktora gittiğiniz, hangi ilacı kullandığınız ya da hangi hastanede muayenen işlemi gördüğünüzü artık unutmak zorunda değilsiniz. E-devlet şifresi, mobil imza ya da e-İmza yöntemi ile kolay bir şekilde giriş yapabilir, sağlığınıza dair her şeyi tek tık ile öğrenebilirsiniz. Sizden hiçbir ücret talep etmeyen ve sizler ile yakından ilgilenen bu uygulama sağlığınıza dair her şeyi sizlerden çok daha yakın bir şekilde takip ediyor. Şeker, nabız ya da ağırlık gibi kendiniz hakkınızda bilmek istediğiniz her şeye e-Nabız’ın sağlık geçmişim kısmından görebilir, kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi profilinizi dilediğiniz şekilde değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Hekimlerinizin görünmesini istemiyorsanız göstermeyebilir ve sizlere dair tüm bilgilerin görünümünü kontrol altına alabilirsiniz. Dilerseniz şifrenizi bile değiştirebilirsiniz. Dünyanın en kapsamlı ve geniş sağlık sistemi haline gelen e Nabız ile sağlık alanındaki tüm kişisel bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin