Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları Artık Burada!

0
517
E-Devlet’ten Bir Yenilik Daha! Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları Artık Burada

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere E-Devlet’ten Bir Yenilik Daha! Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları Artık Burada hakkında bilgiler vereceğiz.

E-Devlet’ten Bir Yenilik Daha! Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları Artık Burada

E-Devlet bir yenilikle daha tekrardan karşımıza çıktı. Bu yeniliğin en büyük faydası ise Özel Güvenlik adaylarına oldu. Sınavı başarıyla tamamlayan özel güvenlik adayları evraklarını hazırlayıp Emniyet Genel Müdürlüğünden randevu almak zorunda kalıyordu. Ancak içerisinde bulunmuş olduğumuz pandemi sürecinden dolayı bu başvuru süreleri oldukça uzamaktaydı. Bunun yanı sıra güvenlik soruşturması da işin içerisine girdiğinde bekleme süreci ortalama 4-5 ayı bulmaktaydı. E-Devlet tarafından yapılan bu uygulama ise özel güvenlik adaylarını oldukça mutlu etmiştir.

E-Devlet Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek olan kimlik kartı başvuruları sayesinde adaylar evrak işleriyle uğraşmak zorunda kalmamıştır.

Dilekçe (T.C kimlik no yazılı olacak veya kimlik fotokopisi eklenecek.)

Diploma Fotokobisi (aslı görülecek)

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu (2 Adet, imzalı ve fotoğraflı olmalı, TC.Kimlik Numarası bulunmalı)

Özel güvenlik görevlisi ruhsat harcı yatırıldığına dair makbuz (Aslı)

Sağlık Raporu (Aslı) (Silahlı Ö.G.Görevlileri için “Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olur” ve Silahsız Ö.G.Görevlileri için “Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Olur” ibareli olacaktır)

2 (iki) adet arka fon rengi beyaz ve açık renk giysi ile son 6 (alt) ay içerisinde cepheden çekilmiş biyometrik fotoğraf,

Kimlik kartı ücreti banka dekontu ile birlikte adaylar emniyet müdürlüklerine başvuru yapmak zorunda bırakılıyordu. Ancak bu sistem sayesinde adaylar bütün evraklarını sisteme yükleyip ayrıca sistem üzerinden imzalarını da atma imkanına sahipler.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin