E-Devlet Üzerinden Ocak Ayı Pandemi Yardımı! İşte Detaylar!

0
468

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere E-Devlet Üzerinden Ocak Ayı Pandemi Yardımı! İşte Detaylar! hakkında bilgiler vereceğiz.

E-Devlet Üzerinden Ocak Ayı Pandemi Yardımı

Koronavirüs salgını nedeniyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1000 TL yardım parası vermeye devam ediyor. Pandemi destek parası ödemelerinde 1. ve 2. Faz geride kalırken, bu süreçte pandemi destek başvurusu yapamayan vatandaşlar 3. Faz pandemi destek parası başvuru sürecini takip ediyor.

Hane başına 1000’er TL lira desteği içeren 3. Faz sosyal destek programına, kamu işçileri, memurlar emekliler, İŞKUR kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödeneğinden yararlananlar ile 1. Ve 2. Fazdaki destekleri alan vatandaşlar dışında tüm vatandaşlar bu yardıma E-Devlet üzerinden başvuru yapabilecektir.

Ocak Ayı Pandemi Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Ocak ayı pandemi yardımına başvuru yapacak kişilerin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan kişilerin bulunması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.

  • İŞKUR kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar
  • İŞKUR işsizlik ödeneğinden faydalananlar
  • Pandemi sosyal destek programı 1. ve 2. Faz kapsamında verilen 1000 TL’lik destekten faydalananlar
  • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri
  • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamında çalışan memurlar
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) gelir veya aylık alanlar

Ocak Ayı Pandemi Yardımı Başvuruları ve Sonuçları

Ocak ayında verilecek olan 1000’er TL pandemi yardımı için E-devlet sistemi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. E-Devlet sisteminde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu’nu dolduran vatandaşlar yapılan değerlendirmenin ardından koşulları sağladıkları taktir de destek ücreti alabilmektedirler.

Başvurular ise T.C Kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen günlerde yapılmaktadır. T.C Kimlik numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar Pazartesi, son hanesi 2 olan vatandaşlar Salı, son hanesi 4 olan vatandaşlar Çarşamba, son hanesi 6 olanlar Perşembe ve son hanesi 8 olan vatandaşlar Cuma günü başvuru yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra cumartesi ve Pazar günleri ise bir sınırlama olmadan tüm vatandaşlar başvuru da bulunabilmektedir.

Sosyal yardım başvuru sorgulamak için ise E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne gidilmelidir. Bu alanda başvuru sonucunun görüntülenmesi mümkündür.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin