DSİ 1273 sözleşmeli personel alımı yapacak

0
452
DSİ 1273 sözleşmeli personel
DSİ 1273 sözleşmeli personel

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere DSİ 1273 sözleşmeli personel alımı yapacak hakkında bilgiler vereceğiz.

DSİ 1273 sözleşmeli personel alımı yapacak

Bakan Kirişci, insan kaynağını 2023 yılında güçlendirmeye devam edeceklerini belirterek, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Daha önce Bakanlığımızın taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere farklı branş ve pozisyonlarda bin 200 sözleşmeli personel alımı yapacağımızı, Orman Genel Müdürlüğümüzün merkez ve taşra teşkilatı için bin 613 personel alacağımızı paylaşmıştık. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüze personel alacağımızı duyurmak isterim. DSİ bünyesinde görevlendirilmek üzere çeşitli branşlarda bin 273 sözleşmeli personel alacağız. Böylece, önümüzdeki günlerde, Tarım ve Orman Bakanlığımız bünyesinde toplam 6 bine yakın yeni personel istihdam edeceğiz.”

DEVLET SU İŞLERİ (DSİ) PERSONEL ALIMI BAŞLADI MI?

Bakan Kirişçi tarafından sosyal medyada yapılan açıklama sonrasında 1273 personel alımına ilişkin tarih detayı verildi.

Buna göre; DSİ bünyesinde yer alacak 1273 sözleşmeli personel alımı başvuruları Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

DEVLET SU İŞLERİ (DSİ) SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı 2023 için başvuru şartları henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili detaylar netleşince haberimizde yer vereceğiz. Ancak daha önceki alımlarda istenilen şartlar şu şekildeydi:

Türk Vatandaşı olmak

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak

Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

Askerlik durumu itibariyle;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak

b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin