Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Mülakat Aşaması

0
448

Asker Adayları, bu yazımızda sizlere 2020 Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Mülakat Aşaması – Mülakat Sınavı hakkında bilgiler vereceğiz.

Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Mülakat Aşaması – Mülakat Sınavı

(a) Önceki seçim aşamalarının tamamından başarılı olan adaylar Mülakat (Sözlü) Sınavına katılacaktır.

(b) Adayların test ve sınavlar ile tespit edilemeyen bireysel özelliklerini tanımak amacıyla, yüz yüze görüşme yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen seçim aşamasıdır.

(c) Mülakat komisyonu tarafından, görüşme yoluyla adayın; gelişime açıklığı, genel kültürü, söylenenleri doğru anlama, konuşma ve ifade etme becerisi, düşünceleri arasındaki tutarlılığı, ikna gücü, çok yönlü düşünme yeteneği, kendine güveni, heyecan durumu, davranışlarındaki denge, mesleğe yönelik istekliliği, psikolojik yapısı, Türkçe’yi kusursuz konuşması, dilinde kekemelik, pelteklik ve tutukluk olmaması değerlendirilmektedir.

(ç) Mülakat Komisyonu, adayları birbirlerinden bağımsız olarak ve 100 tam puan üzerinden değerlendirecektir. Mülakat sınavında 70 ve üstü alan adaylar başarılı kabul edilecektir. Belirlenen baraj puanının altında puan alan adaylar müteakip sürece devam ettirilmeyecektir. Mülakat komisyonu kararları kesin olup, idari itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin