Daha Önce Bu Hastalığa Sahip Olan Adaylar ÖGG Olamayacak!

0
379
Daha Önce Bu Hastalığa Sahip Olan Adaylar Güvenlik Görevlisi Olamayacak!

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Daha Önce Bu Hastalığa Sahip Olan Adaylar Güvenlik Görevlisi Olamayacak! hakkında bilgiler vereceğiz.

Daha Önce Bu Hastalığa Sahip Olan Adaylar Güvenlik Görevlisi Olamayacak!

Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği 26 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik ekinde yer alan hastalığı bulunalar, doktor kararıyla özel güvenlik görevlisi olamayacak

Yönetmelik eki cetvele göre intihar girişiminde bulunanlar, madde veya alkol bağımlılığı olanlar, anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozuklukları bulunanlar özel güvenlik görevlisi olamayacak

Yine iyi gören gözü düzeltmeli veya düzeltmesi olarak en az 0,6 olmalıdır. Gözde diplomi olmamalıdır.

İşitme cihazına rağmen Hava Yolu Ses Ortalaması 51 dB ve üzerinde işitme kaybı olanlar özel güvenlik görevlisi olamayacak.

Tedavisi devam eden ya da remisyona (düzeltmeye) girmeyen lösemiler, İleri klinik evreli (Evre III ve IV) malign tümörü olan remisyona (düzeltmeye) girmeyen durumlara sahip olanlar da özel güvenlik görevlisi olamayacak

Hastalık Branşlarının Sınıflandırılması

Aday sağlık raporlarında hastalık branşları

a) Dâhiliye,

b) Genel Cerrahi,

c) Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi,

ç) Kulak Burun Boğaz Hastalıkları,

d) Göz Hastalıkları,

e) Ortopedi ve Travmatoloji,

f) Sinir Sistemi Hastalıkları ve Beyin ve Sinir Cerrahisi,

g) Ruh Sağlığı ve Hastalıkları,

ğ) Cilt Hastalıkları muayenelerini içerir.

Durum bildirir sağlık kurulu raporlarında hastalık branşları

a) Kulak Burun Boğaz Hastalıkları,

b) Göz Hastalıkları,

c) Ortopedi ve Travmatoloji,

ç) Ruh Sağlığı ve Hastalıkları muayenelerini içerir.

Durum bildirir sağlık kurulu raporunda hangi branş hekimlerinin onayının bulunacağı hastane sağlık kurulu veya hastane yönetimi tarafından belirlenir. Ancak sağlık raporu kararında esas alınan hastalığa karar veren branş hekiminin raporda imzasının bulunması şarttır.

  • Ruh sağlığı ve hastalıkları nedeniyle “Özel Güvenlik Görevlisi Olamaz” kararı verilen aday sağlık raporu ile adaylığı kabul edilmeyenler tekrar adaylığa başvuramaz. Bu durumdakilerin adaylığı iptal edilir.
  • Ruh sağlığı ve hastalıkları nedeniyle “Özel Güvenlik Görevlisi Olarak Çalışamaz” kararlı verilen durum bildirir sağlık kurulu raporu ile çalışma izinleri iptal edilen ÖGG’ler tekrar ÖGG olamaz.
  • Aday sağlık raporunda “Özel Güvenlik Görevlisi Olamaz” kararı bulunan adayın özel güvenlik eğitim başvurusu ve çalışma izni başvurusu kabul edilmez.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin