Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı 6 Ay Ödemesiz 100 Bin TL

0
308
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı 6 Ay Ödemesiz 100 Bin TL Kredi hakkında bilgiler vereceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı 6 Ay Ödemesiz 100 Bin TL Kredi

Aerts has earlier received an unrestricted joint study grant from Genzyme Corporation and Shire HGT to investigate lysoGb3 in Fabry plasma specimens. The death count exploded early last summer, said Rachel Winograd, a professor at the University of Missouri-St. Often, your physician will tell you to take only half of your usual morning dose and to eat a light meal four hours before the test . Previous studies estimated the duration of the presymptomatic period in PD to vary from 4.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklama da istihdamı arttırmak için adımlar atılacağını söyledi. Bu adımların en başında ise mesleki eğitimi gençlere cazip kılabilmek için adımlar atılmasına gerektiğine karar verdi. Gerçekleştirilmesi amaçlanan bu istihdamın ise en büyük destekçisi yine İŞKUR oldu. İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilmeye başlayacak istihdamın başında 6 ay ödemesiz 100 bin TL kredi yer aldı.

Cumhurbaşkanı Başkan Erdoğan açıklamasında;

“Geleceğin mesleklerinde yeni iş imkanları oluşturmak için İŞKUR desteklerinde revizyona gidiyoruz. Mesleki eğitim merkezlerini gençler için cazip kılmak amacıyla çocuklarımızın kalfalık döneminde aldıkları ücretleri yükseltiyoruz. Firmalar, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için Kredi Garanti Fonu kefaletiyle 24 ay vadeli, ilk 6 ayı ödemesiz 100 bin liralık kredi kullanabilecektir.

Salgının istihdam piyasalarında oluşturduğu tahribatı gidermek için ilave İstihdama Finansman Desteği adıyla yeni destek modeli getiriyoruz. Salgının istihdam piyasalarında oluşturduğu tahribatı gidermek için ilave İstihdama Finansman Desteği adıyla yeni destek modeli getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

İŞKUR Projeleri

Evde Paketleme

İŞKUR ev kadınlarına maddi destek sağlayabilmek için evden paketleme işi gibi bir olanak sunmuştur. Ev kadınlarına destek olmak amacıyla İŞKUR’un desteklediği evde paketleme işinde; nikah şekeri, sabun, tel toka, kulak çubuğu paketleme ve poşet katlama gibi işler yer alıyor. Bu projeye katılan kadınların ev ekonomisine ve ülke ekonomisine katkıları olumlu yönde devam ediyor. İŞKUR’un desteği ile yapılan evde paketleme başvurusu için yapılması gerekenlerin neler olduğu araştırılmaya başlandı.

TYP İlanları

İŞKUR tarafından çok uzun zamandır beklenmekte olan TYP ilanları geçtiğimiz günlerde yayına alınmaya başladı. Toplum yararına programlar ismi ile yer alan ilan içerisinde tam 30 farklı il ve ilçelerde alımların en az ilkokul mezunu vatandaşlar arasından yapılacağı dile getirildi. Toplum yararına programlar ile kişilerin zorluk dolu günlerden daha olumlu günlere geçebileceklerini ifade ederken bir yandan da geçici bir şekilde olsa gelir kaynakları sunmaya devam ediyor. Program başlamasının ardından en az 9 ay süre ile kişilerin yararlanma imkanları sunulur. 9 aylık sürecin bitmesinin ardından kişiler tekrar bir üç ay bekleyecek ve açılan yeni programlardan bu sürecin ardından yararlanma hakları verilecektir. 27 Eylül 2017 tarihinden bugüne kadar vatandaşların en fazla 24 ay yararlanma imkanları sunulur.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin