CTE İdare Memuru Öğrencisi Alımı Kaçla Kapanır?

0
555
CTE İdare Memuru Öğrencisi Alımı Kaçla Kapanır?

Nasıl Olunur?kategorisinde, bu yazımızda sizlere CTE İdare Memuru Öğrencisi Alımı Kaçla Kapanır? hakkında bilgiler vereceğiz.

CTE İdare Memuru Öğrencisi Alımı Kaçla Kapanır?

Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Ceza ve Tevkifevleri Genel müdürlüğü İdare memur öğrencisi alımı yapacağını duyurmuştu.

CTE idare memuru öğrencisi için 400 kişilik bir ilan yayımlandı. Bu ilana göre 300 erkek aday 100 kadın aday alındı. CTE idare memur öğrenciliğine başvuru için adaylara 15 günlük başvuru süresi tanındı.

CTE İdare Memuru Nedir?

İdare memuru bulunmayan kurumların amiri olan sorumlular idare memuru unvanını alır. Bu görevlilerde memur olarak kabul edilmekte olup CTE idare memuru adını almaktadırlar. Kurumun tüm personel işleriyle birlikte tutuklu ve hükümlülerin mali ve idari hizmetlerini gerçekleştirmekle görevli kişilerdir. Öte yandan cezaevine gönderilen mektupları inceleme, okuma ve onay verme yetkisine sahiptirler.

CTE İdare Memuru Öğrencisi Alımı Kaçla Kapanır?

CTE İdare Memuru Öğrencisi Alımları Nasıl Yapılıyor?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İdare Memur öğrenciliği alımı için çeşitli şartlara uygun olmak gerekiyor. Adayların bu başvuru şartlarına uymasının yanı sıra aynı zamanda KPSS puan şartını da taşıması gerekir. KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almak aranan şartlar arasında bulunuyor. CTE idare memuru öğrencisi alımları için kadın ve erkek adaylar için farklı kontenjanlar belirlendi. Sınavda başarılı olanların beş katı fazla aday ise mülakatlara çağırılıyor. Bu bakımdan 100 kişi alınması planlanan kadın görevliler için mülakata 500 kişi çağırılırken, 300 kişilik erkek görevli kadrosuna ise 1500 adayın çağırılması söz konusu olacak.

CTE Sınavları Nasıl Gerçekleşecek?

CTE idare memur öğrenciliği alımları yazılı ve sözlü mülakat olmak üzere iki farklı sınav türü üzerinden yapılacak. Taban puanlar ise erkek adaylar için 84,129 olurken kadın adaylar için 86,604 olmuş durumdadır. Başvuru yapmak için en az 4 yıllık lisans eğitimi almak veya buna denk yüksekokul mezunu olmak gerekiyor. Öte yandan kişilerin sınav tarihinde 35 yaşını doldurmaması ve belirtilen KPSS puan şartına sahip olması istenir. Bu şartlardan birini taşımayan adayların başvuruları geçersiz olarak kabul edilmekte olup değerlendirme dışında kalacaklardır. Bu nedenle CTE idare memur öğrencisi başvurusu şartlarına tam olarak uygun olan kişilerin başvuruda bulunması büyük önem taşır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin