Covid-19’da Vefat Sayısı 300’e Yaklaştı!

0
415
Covid-19'da Vefat Sayısı

Covid-19’da Vefat Sayısı 300’e Yaklaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günün verilerini yayınlamaya devam ediyor.  1 Eylül 2021 gününe dair yayınlanan verilerde ise vefat sayısının 290 olması ve vaka sayısının da 23 Bin 949 olması göze çarpan bazı detaylar arasında yer alıyor. Okulların ve üniversitelerin açılacağı bu dönem içerisinde mevcut olan bu rakamlar oldukça korkutucudur. Bu rakamlara sahipken bizlere düşen görevler neler? Kendimizi Covid-19’dan nasıl koruyabiliriz?

Covid-19’dan Nasıl Korunabiliriz?

12 Mart 2020 tarihinden beri covid-19 virüsüyle mücadele etmekteyiz. Çoğu vatandaş bu hastalığa yakalanmış olsa da henüz bu hastalığa yakalanmayanlar ve bu hastalığın etkilerinden haberi olmayan vatandaşlarımızda var. Bizlere düşen ise bu süreçte çocuklarımızı ve kendimizi her zamankinden daha fazla korumak. Karantina günlerinden alışkan olduğumuz karantina günlerine geri dönmemiz gerekmektedir. Özellikle eğitim öğretimin başlayacağı bu dönemde velilerin bu konu hakkında daha dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca maske kullanımına devam edilmeli ve kalabalık alanlardan uzak durulması gerekmektedir.

Covid-19’dan Korunmanın En İyi Yolu ise Aşı

İçerisinde bulunduğumuz bu süreçte ne yazık ki covid-19 virüsüne aşı dışında başka bir tedavi bulunamamıştır. Aşının koruyuculuğu hakkında çoğu vatandaşımızın aklında soru işaretleri olsa da tek tedavi yöntemi olan aşı uygulamasına yönelmekten başka çaremiz yoktur.

Covid-19'da Vefat Sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise bugüne ait vakaları şu şekilde özetledi;

TABLODA DURUM TIPKI BUGÜNKÜ GİBİ devam ederse, 2 haftada en az 335.000 yeni vakamız, 4.000 yeni can kaybımız olur. Günlük hayatta salgın gerçeğini göz ardı etmekle, ilk doz aşıyı ertelemekle, devam dozlarını ihmal etmekle toplum olarak ağır bedel ödüyoruz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin