Çocuk başına para yardımı! 0-2 yaş çocuğu olan aileler başvursun!.

0
491

Çocuklu ailelere para yardımı! Formu eksiksiz dolduran 2.400 TL’yi PTT’den nakit çekebiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımları devam ediyor. Asgari ücrete gelen zam ile birlikte beraber yaşlılık, evde bakım maaşı, engelli parası gibi birçok ödeneğin de ücreti yeniden güncellenerek artırıldı. Bu yardımlardan birisi de çoklu doğum yardımı parası. Çoklu doğum yardımı, muhtaç ailelerin çocuklarına çocuğun doğumundan en fazla yirmi dört ay süresince PTT aracılığı ile devlet tarafından ödeme yapılmasını sağlayan bir uygulamadır. Peki, çoklu doğum yardımı nasıl alınır, kaç TL? İşte başvuru hakkında detaylar…

Çocuk başına para yardımı! 0-2 yaş çocuğu olan aileler başvursun! Formu eksiksiz dolduran 2.400 TL’yi PTT’den çekebiliyor.

 

ÇOKLU DOĞUM YARDIMI NEDİR?

Çoğu doğum yardımı, çoklu doğumla dünyaya gelen çocukların olduğu ve muhtaç olarak tespit edilen hanelerdeki 0-24 ay arası çocuklarının ihtiyaçları için geliştirimiş bir yardımdır. Çoklu doğum yardımı şartları yerine getirildiğinde ve istenen resmî belgeler ilgili kurum ve kuruluşlara ulaştırıldığında ailelerin çoklu doğum yardımından yararlanma hakları doğar. Bu hak doğrultusunda kendilerine yapılan ödemeler PTT aracılığı ile kişiler tarafından teslim edilebilir. Çoklu doğum yardımı, muhtaç ailelerin çocuklarına çocuğun doğumundan en fazla yirmi dört ay süresince PTT aracılığı ile devlet tarafından ödeme yapılmasını sağlayan bir uygulamadır. Başvurular ikamet edilen il ya da ilçede bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılmalıdır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin