Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Bölümü Nedir?

0
479
Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Bölümü Nedir? Eğitim Süresi - Dersleri - Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Üniversite adayları Bölüm Tanıtım kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Bölümü Nedir? Eğitim Süresi – Dersleri – Mezunu İş Olanakları Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Bölümü Nedir?

Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi, temelinde film endüstrisi, genel kapsamı açısından ise medya sektöründe yer alan her türlü kuruluş için teorik ve pratik uygulamalar gerçekleştirecek, sanat ve sinema kültürüne katkı sağlayacak kalifiye canlandırma sanatçıları ve dolayısıyla filmlerinin yapımı konusunda uzmanların yetiştirilmesini amaçlayan bir sanat disiplinidir. Canlandırma Filmi Tasarımı ve Yönetimi, üniversitede Güzel Sanatlar Fakültesi kapsamında eğitimi verilmekte olan 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Söz konusu bölüm yalnızca özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir.

Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Bölümü İş İmkanları Nelerdir?

Canlandırma sanatçıları televizyon ve sinema sektöründe gerçekleştirilen birçok çalışmada yer alabilirler. Örnek vermek gerekirse;

  • Uzun Metraj ve Kısa Metraj Filmler,
  • Televizyon Dizileri,
  • Televizyon Şovları,
  • Reklamlar,
  • Haber Bültenleri,
  • İnteraktif Yayın Platformları Yapımlarında,
  • Tiyatro

Ve daha birçok canlandırma ve performans isteyen sektörlerde kendilerine kariyer fırsatı bulabilirler.

ÖSYM Hangi Puan Türü ile Alıyor?

Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi, bölümünü okumak isteyen kişilerin ÖSYM tarafından hazırlanan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nın (YKS) birinci ve ikinci oturumuna girmesi gerekmektedir. Birinci oturum olan TYT sınavında baraj puanının geçilmesinin ardından ikinci oturuma girmeye hak kazanılır. İkinci oturum olan AYT sınavında elde edilen puan ve başarı sırasına göre üniversiteye yerleştirilmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin