Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Nedir?

0
449

Üniversite adayları Bölüm Tanıtım kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Nedir? Eğitim Süresi – Dersleri – Mezunu İş Olanakları Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Nedir?

Çağrı Merkezi Hizmetleri bir önlisans programıdır ve bölümün amacı çalıştıkları şirketleri veya kurumları müşterilere en düzgün ve iyi şekilde tanıtmak, istenilen bilgilendirmeyi yapmak, talep ve şikayetlere en iyi şekilde yanıt verebilecek kişileri yetiştirerek sektöre kazandırmaktır. Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümün tercih etmeyi düşünen öğrencilerde disiplinli, sorumluluk sahibi, iletişimi kuvvetli olması aranan başlıca özellikler arasındadır.  Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünde, 2 yıllık eğitim verilmektedir.

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü İş İmkanları Nelerdir?

Çağrı Merkezi Hizmetleri mezunu kişilerin çalışmayı seçtiği başlıca yerler telefon operatörleri, satış mağazaları, çağrı merkezleri, özel bankalar ve daha birçok yerde görev alabilmektedirler.

Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü mezunu bireyler çalıştıkları kurum veya şirkette müşterilerin taleplerini anlamak, sorunlarını belirlemek ve sorunlarına en uygun çözümleri getirmektir. Bu görevlerini yerine getirmeleri ile birlikte müşteri ve çalıştığı yer arasında daha iyi bir bağ kurulmuş olur.

ÖSYM Hangi Puan Türü ile Alıyor?

Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünü okumak isteyen kişilerin ÖSYM tarafından hazırlanan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nın (YKS) birinci oturuma girmesi gerekmektedir. Birinci oturum olan TYT sınavında baraj puanının geçilmesinin ardından ikinci oturuma girmeye hak kazanılır.  Birinci oturumda başarılı olanlar adaylar üniversitede bu bölümü okumaya hak kazanır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin