Bursa Teleferiğe Nasıl Gidilir? Bilet Ücreti Ne Kadar?

0
719
Bursa Teleferiğe Nasıl Gidilir

Gezi – Seyahat, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Bursa Teleferiğe Nasıl Gidilir? Bilet Ücreti Ne Kadar? hakkında bilgiler vereceğiz.

Bursa Teleferiğe Nasıl Gidilir? Bilet Ücreti Ne Kadar?

Bursa’nın önemli simgelerinden biri olan Bursa teleferik nerede? Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan Bursa’da yapılabilecek pek çok şey bulunuyor. Bunlardan birisi de teleferiktir. Sizin için Bursa teleferik ile ilgili sorulan başlıca soruları cevaplayacağız.

Bursa Teleferik Nerede?

Bursa teleferik Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunmaktadır. Ziyaretçilerine unutulmaz ve eşsiz bir deneyim yaşatan Bursa teleferiğin tadı dört mevsim de ayrı güzeldir. Özellikle kış mevsiminde karlar altında yapılan bir teleferik turu bembeyaz bir manzara eşliğinde harika bir tat vermektedir. Sakın ha yaz mevsiminde teleferiğe binilmez demeyin. Çünkü yeşil Bursa’nın tertemiz havasını yemyeşil bir manzara eşliğinde ciğerlerinize doldurma imkânı da sunuluyor.

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapan Bursa’da bulunan teleferik hattına ulaşım oldukça kolaydır. Son derece güvenli bir şekilde yürütülen teleferik turları sayesinde teleferik Bursa’nın en önemli sembollerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır. Eğer yolunuz Bursa’ya düşerse yeşil Bursa’nın kuşbakışı manzarasını izlemek için mutlaka teleferiğe binmenizi tavsiye ederiz.

Bursa Teleferiğe Nasıl Gidilir?

Bursa teleferiğe hem toplu taşıma araçları hem de şahsi aracınız ile kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. Özellikle Bursa’da gelişmiş bir ağa sahip olan metro sayesinde dakikalar içerisinde Bursa’nın her köşesinden teleferiğe ulaşabilirsiniz.

Bursa şehir merkezinden kalkan otobüs ve dolmuşlar ile teleferiğe ulaşım oldukça kolaydır.

  • İlk olarak Kent Meydanı’ndan S/1 veya S/2 hatlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.
  • İkinci olarak Heykel’den 15/A veya 15/B hatları sizi doğruca teleferiğe görürecektir.
  • Eğer Görükle ve Uludağ Üniversitesi taraflarındaysanız E/12 veya E/13 hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Otogar üzerinden de 94 numaralı otobüse binerek teleferiğe doğrudan gidebilirsiniz.

Otobüs hatları haricinde Mudanya Deniz Otobüsü iskelesinden F/3 numaralı otobüs ile teleferiğe gidebilirsiniz. Ayrıca Yıldırım metro hattı üzerinden Teferrüç istasyonunda inerek teleferiğe ulaşabilirsiniz.

Bursa Teleferik Bileti Nereden Alınır ve Bilet Ücreti Ne Kadar?

Bursa teleferik bileti nereden alınır? Teferrüç metro istasyonundaki dijital sistem üzerinden veya online olarak bilet alabilmeniz mümkündür. Peki Bursa teleferik bilet ücreti ne kadar? Tam gidiş dönüş ücreti yetişkinler için 90 tl öğrenciler için ise 50 tl’dir.

Bursa Teleferik Hizmet Saatleri

Bursa teleferik hizmet saatleri 11.05.2022 tarihi itibariyle güncellenmiştir. Güncellenen yeni saatler doğrultusunda ziyaret saatleri 09.00 ve 19.00 arasındadır. Ayrıca saatlik 1500 kişi ağırlama kapasitesine sahip olan Bursa teleferik bu çalışma saatleri arasında kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin