2022 Bekçilik Yazılı Sınava İtiraz Dilekçesi

0
433
2022 Bekçilik Yazılı Sınava İtiraz Dilekçesi
2022 Bekçilik Yazılı Sınava İtiraz Dilekçesi

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere 2022 Bekçilik Yazılı Sınava İtiraz Dilekçesi hakkında bilgiler vereceğiz.

2022 Bekçilik Yazılı Sınava İtiraz Dilekçesi

Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr ve https://www.pa.edu.tr internet adreslerinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sonuçların ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır.

İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

2022 Bekçilik Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Mülakat Aynı Gün mü Yapılacak?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sözlü Sınav Aynı Gün Mü?

İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik ve sözlü sınav aşamalarına katılacaklardır. Yani mülakat ve parkur aynı gün yapılacak demektedir. Önce Fiziki Yeterlilik Aşaması bu aşamayı geçen adaylar Sözlü Sınav olan Mülakata alınacaktır.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru aşağıdaki gibidir:

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında, Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Sınav aşamasına  katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik ve sözlü sınav aşamalarına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin