2023 Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Hakkında

0
1031
2023 Bekçilik Ön Sağlık Aşaması
2023 Bekçilik Ön Sağlık Aşaması

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere 2023 Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Hakkında hakkında bilgiler vereceğiz.

2023 Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Hakkında

1.    Adaylar, başvuru ve sınav esnasında yanlarında nüfus cüzdanlarını bulunduracaklardır. (Fotoğraflı onaylı kimlik belgesi, süresi geçerli pasaport veya sürücü belgesi kabul edilmektedir.)    

2.    Sınav giriş belgesi,

3.    Sınav başvuru belgesi, (ais.pa.edu.tr internet adresinden başvurularım menüsünden  çıktı alınarak aday tarafından imzalanacaktır.) 

4.    Sınav Başvuru Belgesinde fotoğrafı bulunmayan adaylar son bir yıl içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,

5.    Sağlık Bilgi Formu (Aşağıdaki linkten indirilerek aday tarafından doldurulacaktır.)                 

6.    Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi (onaylı)

7.    Sınava katılacak adaylar sınav başvuru belgesinin mutlaka yanlarında bulundurmalıdırlar.
(Sistem üzerinden başvurularım sekmesinden indirilebilir.)

8.    Adayların Ön Sağlık Kontrolü aşaması için sakal traşı olmaları ve kan gruplarını öğrenerek Sınav Merkezine gelmeleri gerekmektedir.

9.    Şehit veya Vazife Malulü yakını kapsamında sınava başvuru yapan adaylar MUTLAK suretle yanlarında S.G.K.’ dan alınan
Şehit/Vazife/Harp Malullüğü Durum Belgesini getirmek zorundadır. (Sınav başvurusu Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan adaylar da
dahil olmak üzere)

10.    Adaylar MUTLAK suretle Tarihçeli İkametgah Belgesi, Askerlik Terhis veya Muafiyet Belgesi, diploma aslı ve fotokopisini yanlarında
getirecektir.

UYARI: Ön Sağlık Kontrolü aşamasında “BAŞARILI” olan adaylar Yazılı Sınav aşamasına katılacaklardır.

UYARI: Adayların Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer  elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

UYARI: Sağlık Bilgi Formu adaylar tarafından doldurulacak ancak ön sağlık konseyi tarafından imzalanacak.

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Ön Sağlık Kontrolü

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Müracaat Kabul ve Ön Sağlık Kontrolü aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayarak öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adayların şahsen müracaatları alınacak ve ön sağlık kontrolü işlemleri yapılacaktır. Ön Sağlık Kontrolü aşamasında başarı ile geçen adaylar Yazılı Sınav aşamasına katılacaklardır. Ayrıca, adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların, Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin