Bekçilik için sırada bekleyenler müjde…

0
494

İŞKUR tarafından yayımlanan yeni ilanda bekçi alımı yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda minimum ilkokul mezunu bekçi alınacak. Kasım ayı boyunca devam edecek alımların detayları ise belli oldu. İşte, 2022 bekçi alımlarına dair tüm detaylar…

İŞKUR yeni bekçi alım ilanını yayımladı. Bekçilik için başvuracak adayların minimum ilkokul mezunu olması gerekiyor. Özel sektöre yapılacak bekçi alımlarındaki her ilan için ayrı başvuru şartları oluşturulmuştur. Başvurular İŞKUR şubelerinden ya da İŞKUR tarafından belirtilen link üzerinden online olarak yapılabilecek.

İçindekiler

İŞKUR BEKÇİ ALIMLARI HANGİ İLLERİ KAPSIYOR?

İŞKUR bekçi alımları Antalya, Düzce ve Kocaeli olacak şekilde üç ayrı ilde yapılacak. Alımlar özel sektöre yapılacağı için başvuru tarihleri illere göre değişmektedir.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aranan şartlar şunlardır:

– T.C vatandaşı olunması

– Minimum ilkokul mezunu olunması ve yurtdışındaki okullardan mezun olanlarda denklik belgesi olması,

– 18 yaş üzerinde olunması,

– Kamu haklarından mahrum olunmaması ve kamu hizmetlerinden mahrum cezasıyla mahkum olunmaması,

– Fiziki olarak görevini yerine getirmesine engel olacak bir engelinin bulunmaması,

– Sağlık yönetmeliğindeki şartların taşınması ve silah taşınmasını engelleyecek bir durumun olmaması, yüz kızartıcı suç nedeniyle ceza alınmamış olması,

– Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde tüketiminden dolayı tedavi görmüş veya görüyor olunmaması,

– Terör örgütleriyle bu örgütlerin legal veya illegal uzantısının eylem, toplantı, yürüyüş ile miting gibi etkinliklerine katılmamış, desteklememiş olunması,

– Alım yapılacak ilin sınırlarında ikamet ediliyor olması.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI NEREYE YAPILIYOR?

EGM bekçilik başvuruları e-Devlet sisteminden yapılıyor. Ön başvuru işlemi yapacak adaylar işlemlerini e-Devlet sisteminden ya da Polis Akademisi resmi internet sitesinden tamamlayabilirler.

SÖZLÜ MÜLAKATTA ADAYLAR HANGİ KRİTERLERE GÖRE DEĞERLENDİRMEYE ALINIYOR?

Sözlü mülakatta adayların konuyla ilgili bilgileri, kendisinden istenileni kavrayabilmesi, özgüveni, kendini ifade edebilmesi, beden dilini kullanması gibi kriterlere dikkat ediliyor.

Tüm kriterlere göre adaylar 20 puandan değerlendirmeye alınır. Mülakatın sonunda beş kriter 100 puandan değerlendirilir ve minimum 70 alan aday başarılı sayılır.

SINAV SONUÇ LİSTESİ NASIL İLAN EDİLİYOR?

Adaylar başarı sıralarına göre esas giriş puanı; yazılı sınavın yüzde 25’i, fiziki yeterlilik sınavının yüzde 25’i, sözlü sınavın yüzde 50’sinni hepsi alınarak hesaplaması yapılır. Başarı puanlarından eşitlik olduğunda, sırayla yazılı sınav, mülakat ve fiziki yeterlilik puanlarına göre değerlendirme yapılır. Burada da eşitlik olduğunda yaşı en küçük olan aday tercih edilir.

BEKÇİLİK ATAMASI

Tüm aşamalarda başarılı olan adaylar, Emniyet Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü’nce Sağlık Kurulu Raparo almak için hastaneye sevk edilir.

Sağlık raporunda bekçi olmasına engel bir durum çıkmayan adaylar memurluğa atanır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin