2022 Bekçilik Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Mülakat Aynı Gün mü Yapılacak?

0
661
2023 Bekçilik Ön Sağlık Aşaması
2023 Bekçilik Ön Sağlık Aşaması

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere 2022 Bekçilik Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Mülakat Aynı Gün mü Yapılacak? hakkında bilgiler vereceğiz.

2022 Bekçilik Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Mülakat Aynı Gün mü Yapılacak?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sözlü Sınav Aynı Gün Mü?

İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik ve sözlü sınav aşamalarına katılacaklardır. Yani mülakat ve parkur aynı gün yapılacak demektedir. Önce Fiziki Yeterlilik Aşaması bu aşamayı geçen adaylar Sözlü Sınav olan Mülakata alınacaktır.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru aşağıdaki gibidir:

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında, Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Sınav aşamasına  katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik ve sözlü sınav aşamalarına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir

Bekçilikte Yedek Olan Adaylar Nasıl Çağrılacak?

Bekçi Yedek Nedir? 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Parkur ve Mülakat aşamasından sonra Polis Akademisi kendi resmi sitesi üzerinden sınav sonuçlarını yayınlar bu sonuçlar doğrultusunda ASİL ve YEDEK adaylar belirlenir. Yedek adayların belirlenmesi Bekçilik Giriş Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Aşağıda sizlere yönetmelikteki ilgili maddeyi vereceğim. ASİL olarak kazanan aday direk okula yerleşmiştir. YEDEK olan aday ise ASİL adaylardan okula kayıt olmayan, Sağlık durumu sebebi ile elenenler ve ya güvelik soruşturması olumsuz gelenlerin yerine YEDEK adaylardan alım yapılır. YEDEK aday kesin olarak kazanmış değildir. YEDEK sırası gelmeyen adayların YEDEK işlemleri bir süre sonra sonlandırılır.

Bekçilikte Yedek Olan Adaylar Nasıl Çağrılacaklar?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sonuçları açıklandıktan sonra giriş puanına göre asıl ve asıl sayısı kadar yedek olmak üzere her il için ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir. Bu listeler Başkanlığın resmi internet sayfasında duyurulur.

Yedek adaylar için bilgi vermek gerekirse adaylar şu an bir şey yapacak Polis Akademisi Yedek olarak belirlenen adaylara ilişkin sonuçları da resmi internet sitesinden açıklayacak, yedek olarak belirlenen adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin