Bekçilik başvurusunda fotoğraf bilgileriniz getirilemedi sorunu

0
510
2023 Bekçilik ön sağlık aşaması
2023 Bekçilik ön sağlık aşaması

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Bekçilik başvurusunda fotoğraf bilgileriniz getirilemedi sorunu hakkında bilgiler vereceğiz.

Bekçilik başvurusunda fotoğraf bilgileriniz getirilemedi sorunu

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği  alımına başvuru yapan adayların birçoğu Fotoğraf Bilgileriniz Getirilemedi Hatası almaktadır. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından başvurusu başlayan alımda bilgilerin çoğu resmi kurumlardan alınmaktadır. Bunlardan biri de Fotoğraf bilginizdir. Polis Akademisi bu bilgiyi ÖSYM Başkanlığından çekmektedir.

Fotoğrafı ÖSYM’den Güncelleme butonuna bastıktan sonra Fotoğraf bilgileriniz getirilemedi! hatası alıyorsanız şunu denemenizi istiyoruz. Birçok aday bunu yaptı ve sorun çözüldü. Burada çekilmek istenilen resim ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı olan resminizdir.

Aşamalar: 

1- Yukarıdaki bağlantıya tıklayın E Devlet bilginizle giriş yapınız. Aday İşlemleri Bilgi Sistemi açılacak daha sonra Sol Menüde Fotoğraf Bilgilerim kısmına tıklayın orada sistemde kayıtlı olan resim bulunması gerekmektedir. Bazı resimleri geçerlilik süresi bitmiş oluyor bundan dolayı hata alınmaktır.

2- Eğer yeni kimlik aldıysanız işiniz çok kolay T.C. Kimlik Fotoğrafımı Kullan butonuna basıyorsunuz. Kimliğiniz yeni ise sistemde resminiz direk güncellenecektir. Sistemde resminiz güncellendikten sonra Polis Akademisi Başkanlığı sitesindeki başvurusu ekranına gelip Fotoğrafı ÖSYM’den Güncelleme butonuna basıyorsunuz. Bundan sonra resminiz güncellenmesi gerekmektedir.

3- ÖSYM Aday Bilgi Sisteminde kaydınız yoksa resminiz sistemden çekilmez sizlerde ÖSYM AİS EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ! tıklayarak E Devlet üzerinden üye olabilirsiniz.

Not: Eğer yüklenmiyorsa resimsiz başvurunun sorun olup olmayacağını size kesin cevabı Polis Akademisi Başkanlığı verebilir. Polis Akademisi Başkanlığına ait iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Polis Akademisi Başkanlığı İletişim Bilgileri

Telefon      : +90 (312) 462 86 49  – +90 (312) 499 70 02
Fax            : +90 (312) 462 85 33
E-posta     : [email protected]
Web          : www.pa.edu.tr
Adres        : Polis Akademisi Başkanlığı Eymir Mah. 49. Sokak PK:06834 Gölbaşı / ANKARA

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin