Bekçi Alımlarında Dövme Engel Olur Mu?

0
1272
Bekçi Alımlarında Dövme

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Bekçi Alımlarında Dövme Engel Olur Mu? hakkında bilgiler vereceğiz.

Bekçi Alımlarında Dövme Engel Olur Mu?

Emniyet teşkilatı bünyesinde aranacak sağlık şartlarını, sağlık kurulu raporu alınmasını ve bu raporlara göre yapılacak işlemlere ilişkin hususları kapsayan “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik, emniyet teşkilatının amir ve memur ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan polis eğitim-öğretim kurumlarına alınacak öğrencilerde, teşkilata yapılacak ilk atamalarda, ayrıldıkları öğrencilik veya memurluğa geri dönüşlerde, Emniyet Hizmetleri Sınıfı dışındaki birimlere açıktan ve naklen atamalarda, hastalanma, malullük ve vazife malullüğünde, vazife malulü olarak çalışmaya devam etme durumunda ve hizmet sınıfı değişikliklerinde aranacak sağlık şartlarına ilişkin usul ve esasları belirliyor.

29 Eylül 2019 Tarihinde Yapılan Değişikli Güncelleme Yapılmıştır. Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Dövme Yönetmelikteki Madde:

Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun kapalı bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar sağlam kabul edilir.

Dövmesi olan adaylar zaten asker ve polis alımlarında büyük sorun yaşamaktadır. Bilindiği üzere kişinin belli bir yerinde izinin olması durumunda kolay şekilde tespit edilebileceği için silahlı mesleklerde bu kişiler alınmamaktadır. Genel olarak silahlı mesleklerde adayın dövme yaptırmaması isteniyor ancak yine de adayın dövmesi varsa ve bu dövme görünürde bir yerlerde değilse örneğin sırtta, karında, bacakta yani meslek üniformasının kapattığı bir yerdeyse kişi mesleğe girebilmek için ilgili ilana başvuru yapabilir. Fakat dövme adayın görünür bir yerindeyse mesleğe girmesi oldukça zor bir durum olarak bilinmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin