Bakanlıktan beklenen haber geldi – Her ay 1.500 TL para verilecek

0
467
Bakanlıktan beklenen haber geldi
Bakanlıktan beklenen haber geldi

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Bakanlıktan beklenen haber geldi – Her ay 1.500 TL para verilecek hakkında bilgiler vereceğiz.

Bakanlıktan beklenen haber geldi – Her ay 1.500 TL para verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yükselen kira bedelleri karşısında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için yeni bir sosyal yardım duyurusu yapılırken Bakan Yanık ayrıntıları paylaştı. Bakan Yanık açıklamalarında dar gelirli ailelere her ay düzenli 1.500 TL’ye kadar nakdi kira yardımı yapılacağını ifade etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kira yardımı desteğine sigortası olmayan, emekli, dul ve yetim aylığı gibi hiçbir düzenli geliri olmayan, herhangi bir mal varlığına sahip olmayan, yapılacak gelir testi sonucu fakirlik sınırının altında bulunan herkesin başvuru yapabileceği aktarıldı.

BAŞVURU AYRINTILARI

Bakanlığın başlattığı kira yardımı için başvuruda bulunmak isteyenler, başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecekleri belirtilirken şifre ile sisteme giriş yapıldığında “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” sayfasından istediğiniz yardım başvurusunu yapabileceğiniz aktarıldı.

e-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar ise bulundukları ilçedeki kendisine en yakında bulunan PTT şubelerine giderek e-Devlet şifresi alabilecek. Daha sonra verilen şifre ile sisteme girilecek ve sisteme girildikten sonra kendilerine ait özel bir şifre belirleyeceklerdir.

İLLERE GÖRE ÖDEME TUTARLARI

Kira yardımları illere göre değişmektedir. Bu noktada şu şekilde ödeme yapılıyor:

İstanbul, İzmir, Ankara: 1150 TL

Antalya, Adana, Bursa, Konya: 1.085 TL

Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum: 995 TL

Tokat, Zonguldak, Çanakkale: 905 TL

Düzce, Şırnak, Yozgat: 810 TL

Bolu, Bingöl: 715 TL.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin