Bakan Koca açıkladı: Sağlık Bakanlığı personel alımı başlıyor!

0
508

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularından ikinci etaba ilişkin sorgulamalar yoğunlaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili “İlan ettiğimiz 85 bin personelin 42 bin 500’ünün atamasını şimdi yapıyoruz. Diğer yarısını peşinden hemen alacağız” demişti. Son dakika açıklaması da Bakan Koca’dan geldi. İşte detaylar…

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı hakkında detaylar son dakika açıklamasının ardından gündeme geldi. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler personel alımı tarihlerine ve kontenjanlara ilişkin araştırmalar yapıyor. “Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı ne zaman, hangi tarihte?” sorusunun yanıtı ile konuyla ilgili güncel bilgileri haberimizde bir araya getirdik. İşte merak edilen güncel bilgiler…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 1. ETAP GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alımı gerçekleştirdi. 15 bin 537 kişi tıbbi sekreter ve 5 bin 831 hemşireden oluşan toplamda 30 bin sözleşmeli personel ataması yapıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI İKİNCİ PERSONEL ALIMI BAŞLIYOR!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Alım süreçlerinin başlatılması için, başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir. 42.500 yeni çalışma arkadaşımıza ve bakanlığımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞCİ ALIMI BRANŞ VE KADRO DAĞILIMI

Bakan Koca, “KPSS ile 6.069 hemşire, 1.530 ebe, 1.494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21.709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31.600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10.900 sürekli işçi istihdam edilecektir.” dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır. Kura sonuçları açıklandıktan sonra aşağıdaki sorgulama ekranına giriş yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin