Bağcılar Belediyesi yüksek maaşla personel alımı yapacak.

0
449

Bağcılar Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere personel alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda belediye tarafından yayımlanan ilana baktığımızda Bağcılar Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere giriş sınavı ile Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 5 (beş) Müfettiş Yardımcısı alınacağı görüldü. Bizde bu yazımızda ilanın başvuru detaylarına yer verdik. İşte detaylar..

Başvuru Şartları Nedir?

1.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından en son yapılan (2022 yılı) Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans (KPSS A Grubu) sonuçları esas alınmak kaydıyla KPSSP31 veya KPSSP48 puan türünden (adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır) 75 (yetmişbeş) ve daha yukarı puana sahip olup başvuranlar arasında yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlı 30 kişi içerisinde yer almak (son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilecektir).

2. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

3. Giriş sınavının yapıldığı yılın (2023) Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)

4. Eğitim süresi en az dört yıl olan; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak.

5. Erkek adaylar için, askerlik görevini yapmış ya da erteletmiş olmak veya askerlikle ilgisi olmamak.

6. Görevini devamlı yerine getirmesini engelleyecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak. (Sınava başvuran adayların bu koşulu sağladığı kabul edilecek olup yazılı sınavda başarılı olan adaylardan, sözlü sınavdan önce bu durumlarını gösteren sağlık kurulu raporu istenecektir)

7. Daha önce bu sınava en fazla bir defa katılmış olmak.

8. Müfettişlik mesleğinin gerektirdiği karakter ve vasıfları haiz olmak.

9. Süresi içerisinde başvuru yapmak.

Başvurular Ne Zaman?

Giriş sınavına başvurular, 24 Nisan 2023 Pazartesi günü başlayacakı olup 5 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek. Başvurular e-Devlet, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden sadece elektronik ortamda yapılacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin