Avatar 2 ne zaman vizyona girecek ? Vizyon tarihi belli oldu

0
375

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Avatar 2 ne zaman vizyona girecek ? Vizyon tarihi belli oldu hakkında bilgiler vereceğiz.

Avatar 2 ne zaman vizyona girecek ? Vizyon tarihi belli oldu

2006 Yılında başarılı olursa Avatar’a devam filmi çekmek istediğini belirten Cameron, ilk filmin yaygın başarısının ardından 2010 yılında ilk iki devam filmini duyurmuştu ve o zaman için ikinci filmin 2014’te vizyona girmesi hedefleniyordu. Bununla birlikte, (birincisine) üç devam filminin daha eklenmesi ve daha önce hiç elde edilmemiş bir başarı olan sualtında performans yakalama sahnelerini filme almak için yeni teknoloji geliştirme zorunluluğu, mürettebatın üzerinde yazım, yapım öncesi ve görsel efektler konularında daha fazla çalışmaya zaman tanımak için önemli gecikmelere yol açtı. Filmin ön çekimleri 15 Ağustos 2017’de Manhattan Beach, California’da başladı, ardından 25 Eylül 2017’de Yeni Zelanda’da Avatar 3 ile eşzamanlı ana çekimler yapıldı; çekimler, COVID-19 pandemisi nedeniyle prodüksiyona ara verilmesine rağmen, üç yıldan fazla süren çekimlerin ardından Eylül 2020’nin sonlarında sona erdi.

Filmin sinemalarda gösterimi sekiz defa gecikmeye maruz kalmış ve en sonuncu gecikme 23 Temmuz 2020’de gerçekleşmişti; en son 16 Aralık 2022’de vizyona girmesi planlanıyor ve sıradaki üç devam filmi sırasıyla 20 Aralık 2024, 18 Aralık 2026 ve 22 Aralık 2028’de yayınlanacaktır.

Oyuncular

 • Jake Sully rolünde hareket yakalama oyuncusu Sam Worthington, Neytiri’ye aşık olan ve Avatar Programının bir parçası olduktan sonra Na’vi’ler ile dost olan, sonunda insanlarla olan çatışmalarında onların tarafını tutan ve onları zafere götüren eski bir insan; ilk filmin sonunda, Mo’at ile birlikte Omaticaya’nın (hikâyenin merkezindeki Na’vi klanı) yeni lideri olur ve zihni kalıcı olarak avatarına aktarılır.
 • Neytiri rolünde hareket yakalama oyuncusu Zoe Saldana, önceki klan şefinin kızı, klanın gelecekteki Tsahìk’i ve Jake Sully ile eş.
 • Mo’at rolünde hareket yakalama oyuncusu CCH Pounder, Omaticaya’nın ruhani lideri ve Neytiri’nin annesi.
 • Tonowari rolünde hareket yakalama oyuncusu Cliff Curtis, resif halkı klanı Metkayina’nın lideri.
 • Neteyam rolünde hareket yakalama oyuncusu Jamie Flatters, Jake ve Neytiri’nin ilk oğlu ve en büyük çocukları.
 • Lo’ak rolünde hareket yakalama oyuncusu Britain Dalton, Jake ve Neytiri’nin ikinci oğlu.
 • Tuktirey rolünde hareket yakalama oyuncusu Trinity Bliss, Jake ve Neytiri’nin sekiz yaşındaki kızları ve en küçük çocukları.
 • Tsireya (“Reya”) rolünde hareket yakalama oyuncusu Bailes Bass, Metkayina’dan zarif ve güçlü bir serbest dalgıç.
 • Aonung rolünde hareket yakalama oyuncusu Filip Geljo, genç bir erkek avcı ve Metkayina’nın serbest dalıcısı.
 • Rotxo rolünde hareket yakalama oyuncusu Duane Evans Jr., Metkayina’da serbest dalıcı ve genç bir erkek avcı.
 • Ronal rolünde hareket yakalama oyuncusu Kate Winslet, Metkayina’nın serbest dalgıçlarından. Bir açıklamasında Winslet, Ronal’ı “devam eden hikâyede önemli bir karakter” olarak belirtmiş, aynı zamanda tüm sahnelerini çekmek sadece bir ay süreceği için “uzun çekime kıyasla göreceli olarak az önemli” olarak nitelendirmişti. Performans yakalama veya tamamen hareket yakalama ile ilk kez çalışmış; çoğu oyuncu gibi o da film için serbest dalışı öğrenmek zorunda kalmıştı; bir sualtı sahnesini çekerken, nefesini yedi dakikadan fazla tutmuş, su altında çekilen herhangi bir film sahnesi için yeni bir rekor kırmıştı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin