Aşk Filmleri; Romantizmde Çıtayı Yükseltecek En İyi Aşk Filmleri Güncel

0
503

Romantik aşk filmleri için izleyici kitlesi oldukça fazla olarak bilinmektedir. Bu tarz filmleri hem erkekler hem de kadınlar çok sevmektedir. Tabi aşk filmlerinin farklı bir havası olduğu her zaman dikkat çekmektedir.  Ayrıca bu filmlerde aşkın yanında birçok unsuru görmekte mümkün olmaktadır. Bazen gizem bazen macera bazen ise dram bulunmaktadır. Yani aşk filmlerinde oldukça güzel bir vakit geçirme şansı olduğu görülmektedir.

 

Aşk Filmlerinde Ne Tür Konular İşlenmektedir?

 

Özellikle aşk filmlerinde sabit bir konu olmadığı bilinmektedir. Ancak filmin ana temasının aşk olması gerektiği görülmektedir. Böylelikle temeline aşkı alan bir yapımda olaylar farklı şekillerde gelişmektedir.

 

Bunun yanında romantik aşk filmleri tüm dünyada büyük beğeniler kazanmaktadır. Üstelik izleyici bu tarz aşk konulu filmlerde sıkılmadan vakit geçirme şansı elde etmektedir. Konu sınırlaması olmayan bir tür olduğu için daha geniş kitlelere hitap etmektedir.

 

Aşk Filmlerinin İzleyici Kitlesi Nasıldır?

 

Aşk filmleri genelde yetişkin insanlara hitap etmektedir. Ancak bazı aşk temalı filmler ailecek izlemeye de uygun olarak bilinmektedir. Tabi daha tutkulu ve romantizm ağırlıklı yapımlar olduğu da görülmektedir. Bundan dolayı aşk filmlerinin izleyici kitlesi sabittir demek yanlış olmaktadır. Çünkü filmin içeriğine göre izleyici kitlesinin ortaya çıktığı dikkat çekmektedir.

 

Romantizm Yüklü En İyi Aşk Temalı Filmler

 

En iyi aşk filmleri için birçok seçenek sunmak mümkün olarak bilinmektedir. Bunlar içerisinde son derece iddialı yapımların olduğu görülmektedir. Bunun yanında aşk filmleri yabancı veya yerli olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

– Not: Seni Seviyorum

2007 yapımı bu film oldukça ilgi çekmektedir. Holly ve Gerry birbirlerine aşık çiftler olarak bilinmektedir. Ancak Gerry öldüğünde Holly tek başına kalmaktadır. Güzel ve tutkulu bir kadın olan Holly’nin hayatı bir mesajla değişmektedir.

– Aşk Engel Tanımaz

Bu yapım en iyi aşk yapımları içerisinde bulunmaktadır. 1999 yapımı filmde Notting Hill’de yaşanan aşk hikayesi anlatılmaktadır.

– Gün Doğmadan

IMDB puanı 8,1 olan bir yapım karşınızda yer almaktadır. Ayrıca 1995 yılında vizyona giren film aşk konusunu işlemektedir. Jesse ve Celine bir tren seyahatinde karşılaşmaktadır. Bu karşılaşma romantizm dolu bir aşka dönüşmektedir.

– Kasımda Aşk Başkadır

Özellikle bu yapım sinemanın klasikleri arasında yer almaktadır. Romantizm, tutku ve aşk filmin ana temasını oluşturmaktadır. Filmin vizyon yılı ise 2001 olarak bilinmektedir.

– Aşk ve Gurur

Film 18. yüzyıl sonlarında geçmektedir. Aşk ve gurur film temasına iyi bir örnek olarak bilinmektedir.

– Hayalet

Bu film harika müziğiyle hafızalarda yer almaktadır. Filmin oyuncuları arasında Demi Moore ve Patrick Swayze bulunmaktadır. Aşk, gizem, tutku ve romantizm dolu bir yapım olarak bilinmektedir.

– İlk Görüşte Aşk

Filmin vizyon tarihi 2014 olarak bilinmektedir. Pİerre, 15 yıldır evli bir adam olarak görülmektedir. Bir partide Elsa ile tanışması ise hayatını değiştirmeye başlamaktadır. Yeni bir aşk ve tutku dolu günler Pİerre ve Elsa’yı beklemektedir. Bu film de romantik aşk filmleri arasında kendine yer bulmaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin