AÖL 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

0
366
AÖL – Açık

AÖL Adayları, bu yazımızda sizlere AÖL 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı! hakkında bilgiler vereceğiz.

AÖL 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

AÖL (Açık Öğretim Lisesi) 25 Şubat 2021 günü başlayıp 1 Mart 2021 Pazartesi günü sona eren AÖL 1.Dönem sınav sonuçları açıklandı. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarına https://www.aol.meb.gov.tr adresinde bulunan Öğrenci Giriş ekranından girip sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

These resources explain more about how to use Copaxone syringes and the auto ject 2 device. The development of a new generation recombinant vaccine could alleviate many of the problems associated with the toxoid. For all subsequent cycles, begin a new 28-day regimen on the next day after taking the last yellow tablet from the previous cycle . We also concur that the relative difference in work between CPT codes 11971 and 19328 is equivalent to the RUC recommended interval of 0.

2.Dönem gerçekleştirilecek AÖL sınavları ise 25 Mart 2021 Perşembe günü başlayacaktır. Açık Öğretim Lisesine; ilköğretim/ortaokul mezunu olup e-okul da kaydı olan öğrenciler ile Açık Öğretim Ortaokulu mezunu olan öğrenciler, 15 Mart 2021 tarihinden 19 Mart 2021 tarihleri arasında mesai bitimine kadar ilk kayıt yaptırabileceklerdir. Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “sınav ücretini” ödemek zorundadır.

2020 yılında, bir dönem için ilk kayıt sınav ücreti olarak 50 TL ve halk eğitimi merkezi okul aile birliği hesabına 10 TL olarak belirlenmiştir.

(50 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacaktır. 10 TL ise halk eğitim merkezi okul aile birliği banka hesabına yatırılacak veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılığı üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Ücreti), 50 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir.

AÖL Ders Seçme Aşamaları

  • Öncelikle https://www.aol.meb.gov.tr Açık Öğretim Lisesi internet sayfasında yer alan ”Öğrenci Girişi” başlığı seçilir.
  • Güvenlik kodu alanına resimde görülen sayı, öğrenci numara alanına öğrenci numarası veya T.C numarası, şifre alanına öğrenci şifresi yazılarak Giriş butonu tıklanır.
  • Sol tarafta ”Kayıt Yenileme / Ders Seçme” başlığı altında yer alan ”Ders Seçme İşlemleri” modülü seçilir. Açılan sayfada seçilebilecek derslerin listesi gelecektir. Burada dersler dönem başlığı altında birinci dönemden başlamak üzere sıralanmıştır.
  • Dersi seçmek için ilgili dersin satır başındaki mavi simge tıklanır. Seçilen dersler bir alt tabloda görülecektir
  • Ders seçme işlemine öncelikle zorunlu dersler seçerek başlanır. Zorunlu dersler seçildikten sonra hala ders seçme hakkınınız var ise seçmeli derslerden de ders seçilebilir. 35 kredi tamamlanana kadar ders seçimi işlemine devam edilir. Toplamda seçilebilecek kredi miktarına ulaşılınca sistem ”Bu dönem için belirlenen kredi miktarı kadar ders seçtiniz” uyarısını yapacaktır.
  • Ders seçim sırasında oturum numaraları seçilecek derslerin yan tarafında yazmaktadır. Sınavı daha verimli ve zamanı düzenli kullanabilmeniz için ders seçimi yaparken bu oturumlara da dikkat edilmelidir. Bir oturum için en fazla 8 ders seçilebilir
  • Daha alt bir dönemde ortak dersin olduğu halde bir üst dönemden ortak ders seçmeye sistem izin vermez
  • Bu durumda önce alt dönemin dersini seçip ders seçme işlemine bu şekilde devam edilmelidir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin