AÖF yaz okulu sınav giriş belgeleri ne zaman açıklanacak?

0
578

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu sınavı, ağustos ayında yapılacak. Bu kapsamda söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adaylar, ”AÖF yaz okulu sınav giriş belgesi yayınlandı mı, ne zaman, hangi tarihte yayınlanacak?” sorularına yanıt arıyor. Konuyla ilgili araştırmalar sürerken bir son dakika açıklaması geldi. AÖF yaz okulu sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. İşte 2023 AÖF yaz okulu sınav giriş belgesi alma ekranı.

AÖF YAZ OKULU SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI!

2023-2024 AÖF Yaz Okulu sınav giriş belgeleri yayınlandı. Söz konusu sınava katılım sağlayacak olan öğrenciler, sınav giriş belgelerine http://aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi üzerinden erişebilecek.

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri (AÖF) 2023-2024 Öğretim Yılı yaz okulu sınav tarihi belli oldu. Üniversitenin akademik takvimine göre AÖF Yaz Okulu sınavı, 13 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak.

AÖF YAZ OKULU SINAVI ONLİNE MI, YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

2023-2024 Öğretim Yılı AÖF yaz okulu sınavı, yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu başarı değerlendirmesi, tek sınav üzerinden yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür. Sınavda her ders için 20 soru sorulacak ve 30 dakika süre verilecek. Geçme notu 35’tir. 4 yanlış bir doğru uygulaması devam etmektedir.

YAZ OKULU SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin