AÖF muafiyet itiraz başvuruları uzatıldı – İşte detaylar

0
507
AÖF sınavları için ders çalışma
AÖF sınavları için ders çalışma

AÖF Adayları, bu kategorimizdeki bu yazımızda AÖF muafiyet itiraz başvuruları uzatıldı – İşte detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

AÖF muafiyet itiraz başvuruları uzatıldı – İşte detaylar

çıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2022-2023 öğretim yılında kayıt yaptıran öğrenciler, muafiyet başvurusunda yüklediği belge ve/veya talep ettiği bir dersin muafiyeti kabul edilmemişse; daha önce muafiyet talebinde bulunduğu derslerden 31.10.2022 – 07.11.2022 tarihlerinde itiraz başvurusunda bulunabilecektir. Muafiyet itiraz başvurusu 31.10.2022 tarihi saat 10.00’da başlayıp 07.11.2022 tarihi saat 17.00’da sona erecektir. 2022-2023 öğretim yılında ilan edilen muafiyet başvuru tarihleri arasında talepte bulunmayan (başvurusunu tamamlamayan) öğrenciler, muafiyet itiraz başvurusunda bulunamayacaktır. Ayrıca, ilan edilen tarihlerde muafiyet talebinde bulunulmayan dersler için de muafiyet itiraz başvurusu yapılmayacaktır.

2022-2023 Öğreti̇m Yılında YKS Kayıt, YKS Ek Yerleşti̇rme ve İki̇nci̇ Üni̇versi̇te Kapsamında Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçi̇n Muafiyet Duyurusunda belirtilen kanallar üzerinden öğrenciler itiraz talebinde bulunabilecektir. Muafiyet duyurusunda yer alan açıklamalara göre öğrencilerin itiraz başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Öğrenci Sayfasından yaptığı muafiyet başvurusunda belgesi reddedilen öğrencilerin “Belge Yükleyecek Öğrenciler İçin Uyarılar” başlığı altındaki uyarıları dikkate alması gerekmektedir.

Muafiyet İtiraz Talebinde Bulunacak Öğrenciler İçin Bilgilendirme

  1. Muafiyet başvurusunda yüklediği transkripti onaysız olduğu için reddedilen öğrencilerin; https://www.turkiye.gov.tr e-Devlet sayfası > Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı > Transkript Belgesi Sorgulama bağlantısından aldığı transkripti ya da kurumlarından alabileceği onaylı transkripti, muafiyet itiraz başvurusunda yüklemesi gerekmektedir.
  2. Mezun öğrenciler Türkçe ve onaylı mezuniyet belgesini (diploma) yüklemesi yeterlidir. Mezun öğrencilerin transkript yüklemesine gerek yoktur.
  3. Muafiyet itiraz başvurularında yabancı dildeki belgelerin kurum/noter onaylı Türkçe çevirileri kabul edilmektedir.
  4. Muafiyet talebi için uygun olmayan (Örnektir yazan; imza, e-imza, karekod, barkod vb. olmayan veya doğrulanamayan) ya da Türkçe olmayan belge yükleyen öğrencilerin talepleri kabul edilmemektedir.
  5. Öğrenci Belgesi, muafiyet işlemleri için kabul edilmemektedir.
  6. Muafiyet işlemi yapılacak dersler, Öğrenci Otomasyonu Ders Durum Panelinde MU harf notuyla gösterilecektir. İtiraz talebi reddedilen dersler için ayrıca bir işlem yapılmayacak olup başvuru/itiraz sonuçlarını takip etmek öğrencinin sorumluluğundadır.

Muafiyet Talebinde Bulunan Öğrencilerin Ara Sınav Dersleri Hakkında Bilgilendirme

  1. Muafiyet işlemi yapılan dersler, Güz Dönemi Ara Sınavına kadar Ders Durum Panelinde MU harf notuyla yer alması durumunda; sınavınızda işaretleme yapmayınız.
  2. Muafiyet işlemi yapılan dersler, Güz Dönemi Ara Sınavına kadar Ders Durum Panelinde MU harf notuyla yer almaması durumunda; sınavınızda işaretleme yapınız.

AÖF – Açıköğretim Fakültesi Mobil Uygulaması için tıkla!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin