AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri – AÖF Bahar Dönemi

0
413

AÖF Adayları, bu kategorimizdeki bu yazımızda AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri – AÖF Bahar Dönemi hakkında bilgiler vereceğiz.

AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri – AÖF Bahar Dönemi

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri belli oldu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat ve İşletme Fakülteleri bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri netleşti. AÖF’de gerçekleşecek kayıt yenileme işlemleri 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak ve 26 Şubat 2021 saat 23.30’da sona erecek. AÖF tarafından yapılan bilgilendirme de adaylar ders seçimi yapmadan para ödeyemeyecek veya kayıt yenileyemeyecekler.

AÖF bahar döneminde kayıt yeniletecek olan öğrencilere fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak ve 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde öğrenciler ders seçimi yapabileceklerdir. Kayıt yenileme için ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini gerçekleştiren öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğretim Ücreti ve Dönem Öğretim Katkı Payı ücretlerini yatıracaklar. 15 Şubat ve 26 Şubat tarihleri arasında Kredi Kartı veya Banka Kartıyla Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), mobil uygulamalardan gerçekleştirebilirler.

AÖF kayıt yenileme tarihinin son günü olan 26 Şubat 2021’de internet, atm veya mobil bankacılıktan saat 23:59’a kadar ödeme işlemi gerçekleştirilecektir. Fakat kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeniyle kredi kartı ile ödeme yapılamayacaktır.

AÖF kayıt yenileyecek adaylar için 26 Şubat 2021 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme için tarihlerin süresi uzatılmayacaktır.

AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri – AÖF Bahar Dönemi

Açıköğretim Fakültesine (AÖF) Nasıl Girilir?

Açıköğretim Fakültesine girebilmenin ilk koşulu üniversite sınavına girmiş olmaktır. Üniversite sınavına girip baraj puanının aşıldığı durumda Açıköğretim Fakültesine girmeye hak kazanılmaktadır. Açıköğretim Fakültesinde bazı bölümler kontenjansız bölümlerdir. Üniversite sınavında barajı geçen herkes öğrenci olarak bu bölümlere girebilmektedir. Ancak bazı bölümlerde kontenjanlar vardır ve bu kontenjanlı bölümlere girebilmek için üniversite sınavından biraz daha yüksek bir puan alınması gerekmektedir. Ayrıca Açıköğretim Fakültesi (AÖF) herhangi bir örgün üniversite de okuyup mezun olan adaylar içinde ikinci bir üniversite imkanı sunmaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin