Ankara Üniversitesi 119 Personel Alımı Yapacak

0
311

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Ankara Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu 119 Personel Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Ankara Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu 119 Personel Alımı

Ankara Üniversitesi 3 Mayıs 2021 tarihli resmi gazetede personel alımı gerçekleştireceğini yayımladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B Maddesi gereğince istihdam edilmek üzere 119 personel alımı yapılacaktır.

Başvuruda bulunacaklar bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde; Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının (https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru) web sayfasından 03/05/2021-17/05/2021 tarihleri arasında sadece online başvuru yapılacaktır. Adayların şahsen veya posta yoluyla yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren, başvuru için istenen belgeleri ekleyemeyen adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır. Adaylar sadece tek bir pozisyon için başvuruda bulunabilecektir.

Başvuru Genel Şartları

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) 2020 KPSS (B) gurubu sınavlarından lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

Online Başvuru Sırasında Sisteme Eklenilmesi Gereken Belgeler

1) Biyolog (2) Pozisyonu için;

– Uluslararası Akreditasyon Sertifikasına sahip Akraba Dışı Kordon Kanı Bankasında en az 3 yıl çalıştığına dair çalışma belgesini ve bu hizmete ait (e-devlet üzerinden; SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi- Dosya indir butonu ile elektronik indirilerek PBS sistemine yüklenecektir.) SGK hizmet dökümü eklenecektir.

-Uluslararası Akreditasyon Sertifikası eklenecektir.

2) Diyetisyen Pozisyonu için;

-Yataklı tedavi kurumlarında en az 3 yıl klinik ve en az 3 yıllık klinik Nutrisyon konusunda çalıştığına dair çalışma belgesini ve bu hizmete ait (e-devlet üzerinden; SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi- Dosya indir butonu ile elektronik indirilerek PBS sistemine yüklenecektir.) SGK hizmet dökümü eklenecektir.

3) Eczacı kadrosuna başvuranlar özgeçmişlerini (cv) ekleyeceklerdir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin