Anında 2500 TL destek hesabınıza yatacak

5
790

PTT’ye yeni kimlik kartıyla başvuru yapın! Anında 2500 TL destek hesabınıza yatacak

Aile Bakanlığından 2500 TL yardım duyurusu yapıldı. Yeni kimlik kartı olan herkes e-Devlet’ten başvuru yapabilir. Ödemeler PTT’den yapılacak.

PTT’ye yeni kimlik kartıyla başvuru yapın! Anında 2500 TL destek hesabınıza yatacak. İhtiyaç sahibi herkese devletin sağladığı bir sosyal yardım ödemesi bulunuyor. Sosyal devlet olmanın hakkını veren Türkiye Cumhuriyeti Devleti, en önemli kurumlarından biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişileri belirliyor yardım ödemelerinin ise anında hesaplara yatırıyor. Aile Bakanlığı, yeni kimlik kartı olan ve başvuru yapan tüm ailelere yardım ödemesi vereceğini açıkladı. Kış aylarında faturalarını ödemekle güçlük çeken Aileler bu yardımdan yararlanabilecek. 2500 TL’ye Varan yardım tutarı PTT’den alınacak.

Özellikle son bir yıl içinde Artan enerji fiyatları nedeniyle vatandaşlar doğalgaz faturalarını ödemekte güçlük çekiyor. Bu durumda devlet yine devreye girdi ve vatandaşın imdadına yetişti. Dar gelirli ihtiyaç sahibi olan her aile başvuru yapmaları halinde devletten doğalgaz yardımı alabiliyor. Maddi durumu yeterli olmayan ve faturalarını ödemekte zorlanan aileler için doğalgaz desteği ödemeleri başladı. 2500 TL’ye Varan destek ödemesi için başvurular yeni kimlik kartı ile birlikte e-Devlet’ten yapılıyor. Ardından başvurusu onaylananlar faturaları ile beraber PTT’ye giderek ödeme alabiliyor. 2500 TL doğalgaz yardımı ile ilgili merak edilenler haberimizde…

2500 TL ÖDEME HESABINIZA AKTARILIYOR

Doğalgaz yardımı alabilmek için yeni kimlik kartı çıkarmış olmak gerekiyor. Ardından bu kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca doğalgaz yardımı başvurusu yapmaya giderken doğalgaz faturasının da yanınızda olması gerekiyor. Yine e-devlet üzerinden T.C kimlik numaranız ve şifreniz ve Giriş yaparak da doğalgaz yardımı başvurusu yapma şansına sahipsiniz. Doğalgaz desteği 2500 TL’ye varacak şekilde yapılıyor. Ancak ödemeler hanede yaşayan Kişi sayısına göre farklılık gösterebiliyor.

BAKANLIK BAŞVURU ŞARTLARINI AÇIKLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz yıl başlayan doğalgaz yardımı ödemeleri için başvuru şartlarını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre doğalgaz ödemesi hane içinde yaşayan kişi sayısı ve hanelerin gelir durumuna göre farklılık gösterecek. En düşük doğalgaz yardımı 900 TL olurken en yüksek doğalgaz yardımı ise 2500 TL olacak. Aile Bakanlığı’nın sağladığı doğalgaz desteği ödemelerinden yararlanmak için aranan başvuru şartları ise şöyle;

-T.C vatandaşı olmak,

-Doğalgaz abonesi olmak,

-Doğalgaz arzı olan ikametgahta bulunmak,

-Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından hak şahini olmak

-E-devlet üzerinden başvuru sağlamak, gibi şartlara sahip olmak gerekiyor.

Başvurularını tamamlamak isteyen vatandaşların hane gelirine bakılıyor. Hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az ise e-devlet girişi yapıp kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra sosyal yardım başvurusu yazarak ilgili başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmaya özen gösterin. Aile Bakanlığı’nın başvuru değerlendirme süresi 10 gündür. 10 gün içinde değerlendirilen başvuruların sonuçları bakanlık tarafından bildirilmektedir.

5 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin