Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Başladı! Başvuru Nasıl!

0
436
Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Başladı. Başvuru Nasıl Yapılır ve Şartları Neler?

YKS Adayları kategorisinde, bu yazımızda sizlere Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Başladı. Başvuru Nasıl Yapılır ve Şartları Neler? hakkında bilgiler vereceğiz.

Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Başladı. Başvuru Nasıl Yapılır ve Şartları Neler?

Anadolu Vakfı Burslarından faydalanacak tüm öğrencilerin öğrenimini tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olması ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik ve sosyal yetkinlikler açılarından başarılı olması gereklidir.  Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir. Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim Programları kapsam dışındadır.  Burslardan faydalanmak için T.C. vatandaşı olmak gereklidir. Disiplin cezası alma durumu incelenir ve gerekli görülürse burs kesilir. Bilinçli yanlış beyan bursun sona erdirilmesine neden olur. Aksi belirtilmediği takdirde, burslar karşılıksız olup öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez.

Yeni Bursiyerler

Burs başvuruları her yıl 01 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında Anadolu Vakfı’nın internet sitesi (www.anadoluvakfi.org.tr) adresinden Burs Başvuru Platformu üzerinden, form doldurmak sureti ile online olarak yapılır.

Başvuruda bulunacak olan adayların form doldurabilmeleri için öncelikle sisteme üye olmaları gerekmektedir.

Bursiyer adayları

  • Ad – Soyad,
  • TC Kimlik Numarası ve
  • e-posta adresleri

ile sisteme üye olduklarında kendilerine e-posta yolu ile gönderilen şifreyi kullanarak sisteme giriş yaparlar ve burs formunu eksiksiz doldurarak başvuru işlemini tamamlarlar.

Başvuru tamamlandığında sistem otomatik olarak bursiyer adayına “Başvurunuz başarı ile gerçekleşmiştir” mesajını verir ve sürecin devamı hakkında yönlendirir. Adaylar başvuru süresince gerekli bilgileri girerek başvurularını tamamlarlar.

Anadolu Vakfı Bursu için Genel Şartlar

a. Anadolu Vakfı Burslarından faydalanacak tüm öğrencilerin öğrenimini tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olması ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik ve sosyal yetkinlikler açılarından başarılı olması gereklidir.

b. Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir. Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim Programları kapsam dışındadır.

c. Burslardan faydalanmak için T.C. vatandaşı olmak gereklidir.

d. Bursların kontenjan, kapsam ve koşulları, öğrencilerde aranacak nitelikler Vakıf Yönetimi tarafından belirlenir ve Yönetim Kurulu’nun onayına sunulur.

e. Disiplin cezası alma durumu incelenir ve gerekli görülürse burs kesilir.

f.  Bilinçli yanlış beyan bursun sona erdirilmesine neden olur.

g. Aksi belirtilmediği takdirde, burslar karşılıksız olup öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin